Prince of Persia: The Lost Crown

Premiera:
18.01.2024
Producent:

O grze

Prince of Persia: The Lost Crown to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu. Tym razem nie otrzymaliśmy jednak gry z perspektywy trzeciej osoby, ale zręcznościową przygodówkę akcji ukazaną z boku. Za stworzenie tytułu odpowiedzialna jest firma Ubisoft.

Kampania fabularna Prince of Persia: The Lost Crown zabiera nas oczywiście do mitologicznej Persji, gdzie wcielamy się w tytułowego Księcia, poznając zupełnie nową historię związaną z tajemnicami góry Qaf. Nie jest to jednak opowieść stanowiąca kontynuację czy uzupełnienie fabuły z poprzednich części - na potrzeby Prince of Persia: The Lost Crown opracowano zupełnie nowy scenariusz. 

Prince of Persia: The Lost Crown oferuje mechanikę rozgrywki stanowiącą połączenie eksploracji lokacji, przeprowadzania dialogów z napotkanymi postaciami, skakania po platformach, unikania pułapek, rozwiązywania zagadek i walki z przeciwnikami. Co istotne, w toku rozgrywki możemy korzystać ze zdolności głównego bohatera pozwalających na manipulowanie czasem i przestrzenią.

Warto dodać, że oprawa wizualna Prince of Persia: The Lost Crown - mimo tego, że akcję ukazano z boku - została wykonana w pełnym trójwymiarze. Gra na wszystkich platformach docelowych działa w 60 klatkach na sekundę.