Hades II

Premiera:
Data nieogłoszona
Gatunek:
akcja, RPG, hack'n'slash, roguelike
Platforma:
PC, PS5, XSX
Producent:
Supergiant Games
Wydawca:
Supergiant Games
Język:
polskie napisy

O grze

Hades II to druga odsłona cyklu izometrycznych gier akcji/RPG w konwencji rogue-like’a od studia Supergiant Games. Nowa część serii została zapowiedziana podczas gali The Game Awards pod koniec 2022 roku.

Na wstępie warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy w historii studio Supergiant Games tworzy kontynuację swojego hitu. Wcześniej wspomniana ekipa przygotowywała zupełnie nowe marki, w efekcie czego mogliśmy zagrać w takie przeboje, jak Bastion, Pyre i Transistor. Hades osiągnął jednak na tyle duży sukces, że autorzy zdecydowali się opracować drugą część przywołanego już hack’n’slasha.

Hades II nie wywraca formuły rozgrywki do góry nogami, skupiając się na dopracowaniu mechanizmów znanych z pierwowzoru. Wcielamy się w postać nieśmiertelnej Księżniczki Zaświatów, która eksploruje mityczny świat, walcząc z siłami Tytana Czasu. Jednocześnie podczas zwiedzania rozmaitych lokacji sukcesywnie będziemy nie tylko walczyć z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami, ale i poznawać rozbudowaną historię. 

Tak samo jak w pierwszej części, również w Hades II śmierć kierowanej przez nas bohaterki jest na porządku dziennym, ale w momencie zgonu nie tracimy wszystkich postępów. Z czasem odblokowujemy dostęp do nowych rodzajów broni, różnego rodzaju ulepszeń czy dodatkowych przedmiotów, dzięki którym zwiększamy swoje szanse na zwycięstwo w kolejnych podejściach.