Atlas Fallen

Premiera:
16.05.2023
Gatunek:
akcja, RPG
Platforma:
PC, PS5, XSX
Producent:
Deck13
Wydawca:
Focus Entertainment
Język:
polskie napisy

O grze

Atlas Fallen to RPG akcji od Deck13 Interactive, czyli studia, które stworzyło we współpracy z polską firmą CI Games souls-like’a zatytułowanego Lords of the Fallen. Ekipa odpowiedzialna jest również za obie części The Surge, które również należą do wyżej wymienionego gatunku. Warto o tym wspomnieć dlatego, że Atlas Fallen nie jest produkcją inspirowaną twórczością From Software

Na potrzeby Atlas Fallen zaprojektowano wielki, otwarty świat fantasy wypełniony licznymi pradawnymi zagrożeniami i tajemnicami, które odkryjemy, eksplorując poszczególne lokacje i polując na rozmaite legendarne potwory. Podczas walki z napotkanymi wrogami skorzystamy z rozmaitych typów broni i zdolności, które odblokujemy wraz z postępami w kampanii fabularnej.

Atlas Fallen pozwala na odbieranie esencji swoim przeciwnikom i gromadzenie tejże celem dostosowania stylu rozgrywki do własnych preferencji. To jeden z kilku sposobów na zwiększenie możliwości bojowych kierowanej przez nas postaci, która zmierzy się z niemilcami w pojedynkę lub też współpracując z innym graczem w trybie kooperacji.