PlayStation VR2 ze słabą sprzedażą? Sony może być zmuszone do obniżenia ceny

Mikołaj Ciesielski
2023/03/30 10:55

Wygląda na to, że nowe gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone z myślą o PlayStation 5 nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem.

Już pod koniec stycznia informowano, że liczba zamówień przedpremierowych na PlayStation VR2 rozczarowała Sony. Japońska firma zapewniała jednak wówczas, że widzi „entuzjazm fanów” i nie podjęła decyzji o ograniczeniu produkcji nowych gogli VR stworzonych z myślą o PlayStation 5. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe doniesienia związane ze sprzedażą wspomnianego sprzętu, z których wynika, że PS VR2 faktycznie nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

PlayStation VR2 ze słabą sprzedażą? Sony może być zmuszone do obniżenia ceny

PlayStation VR2 podobno nie sprzedaje się najlepiej. Sony musi działać, by „uniknąć katastrofy”

Bloomberg – powołując się na dane firmy badawczej IDC – informuje, że od momentu premiery na zakup PlayStation VR2 zdecydowało się jedynie około 270 tysięcy osób. Warto wspomnieć, że Sony do końca bieżącego miesiąca zamierzało dostarczyć na rynek aż 2 miliony egzemplarzy nowych gogli VR stworzonych z myślą o PlayStation 5.

Francisco Jeronimo – wiceprezes danych i analiz w IDC – w rozmowie z Bloombergiem stwierdził, że słaba sprzedaż PlayStation VR2 wynika z „rosnących cen, stop procentowych i bezrobocia” na całym świecie, a wspomniany sprzęt potrzebuje dodatkowo do działania konsoli PlayStation 5.

Jeronimo uważa, że Sony będzie musiało obniżyć cenę PlayStation VR2, aby „uniknąć totalnej katastrofy”. Warto bowiem pamiętać, że za nowe gogle wirtualnej rzeczywistości japońskiej firmy dostępne trzeba zapłacić w Polsce 2999 złotych. Producent PlayStation nie odniósł się jeszcze do raportu opublikowanego przez redakcję Bloomberga.

Na koniec przypomnijmy, że PlayStation VR2 zadebiutowało na rynku 22 lutego 2023 roku. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat nowych gogli wirtualnej rzeczywistości od firmy Sony, to zapraszamy Was do lektury: Testujemy PlayStation VR2!

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
30/03/2023 11:44

Miałem w domu PSVR, HTC Vive, Valve Index i Oculus Quest 2 który dostałem w prezencie.

O kupnie PSVR2 nawet nie myślałem z prostego pwoodu - kabel.

Bawiąc się Questem 2 poznałem co to znaczy mieć w końcu headset bez kabla. Możesz się obracać ile chcesz. Chodzić po pokoju jak chcesz. Rozwiązanie idealne gdyby można było go używac bez Facebooka.

Ale mój GO TO hełm to nadel Valve Index dzięki śledzeniu palców bo moge naturalnie podnosić przedmioty. A Half-Life Alyx to moja ulubiona gra zaraz po Beat Saber i wykorzystuje ona w pełni możliwości Indexa.

No i jak wyszło PSVR2 to moje główne pytanie - co te google mają takiego czego nie mam a chciałbym mieć? I odpowiedź brzmiała NIC. Ani ciekawych gier. Ani ciekawych technologii. Jest śledzenie gałek ocznych ale to deczko za mało. I dlatego kompletnie nie byłem zainteresowany kupnem tego.

wolff01
Gramowicz
30/03/2023 11:17

Jaką by fajną zabawką VR nie był to poza wąską grupą osób które stać na takie fanaberie/ciekawostki to większość graczy woli pewnie te pieniądze spożytkować na inne rzeczy. Na pewno Gran Tourismo czy Horizon w VR to fajne opcje, ale kask kosztuje praktycznie tyle co nowa konsola.

myth555
Gramowicz
30/03/2023 11:12

Sprawa jest prosta, ludzie spodziewali się czegoś innego i sprzedają gogle a ktoś kto chciał je kupić kupuje używane w stanie idealnym. Sprzedałem swoje z powodu fatalnego sweet spota, podczas gry nie da się go utrzymać zawsze w tym samym miejscu = poprawianie gogli i kalibracje w czasie gry. Druga kwestia to renderowanie tego co widzimy, powinien być wybór między słabą grafiką a renderem całości bo w praktyce to wygląda tak, że jak ktoś jest przewrażliwiony na rozmazanie jak ja to nie wytrzyma grają w gry widząc wszystko w blurze. Dużo oszukanych ficzerów o których nie było mowy czyli tak zwane reprocesing całego obrazu aby koniecznie miał 60fps i sztucznie podbijanie go wyżej.. W Village widać to strasznie gdy rozdzielczość miejscami jest dużo niższa niż ta którą podają wali po oczach pixelami. Gogle idealne dla casuali, ja grałem na PIMAX 5k trochę czasu u znajomego i totalnie nie jestem w stanie grać na goglach od SONY.