Tales of Kenzera Zau

O grze

Tales of Kenzera Zau to przygodowa gra akcji w konwencji metroidvanii, która została opracowana przez Surgent Studios i wydana dzięki firmie Electronic Arts w ramach inicjatywy EA Originals. Produkcja została udostępniona na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, PlayStation 5 i Switch

Głównym bohaterem Tales of Kenzera Zau jest pogrążony w żałobie chłopiec, który czyta baśń Bantu napisaną przez zmarłego ojca, rozpoczynając tym samym nietypową, intrygującą wędrówkę. Trafiając do świata znanego jako Kenzera wciela się bowiem w młodego szamana imieniem Zau, który zawiera umowę z bogiem śmierci, by sprowadzić swojego Babę, czyli ojca, z ciemności. 

Tales of Kenzera Zau to klasyczny przedstawiciel wspomnianego gatunku. Oznacza to, że rozgrywka sprowadza się do przemierzania lokacji, unikania pułapek, walki z przeciwnikami i rozwoju postaci. Wraz z postępami w grze odblokowujemy nowe ruchy postaci i umiejętności, dzięki którym możemy dostać się do wcześniej niedostępnych lokacji. 

Oprawa wizualna Tales of Kenzera Zau jest w pełni trójwymiarowa, ale poszczególne wydarzenia obserwujemy z perspektywy kamery bocznej, więc całość zrealizowano w tzw. 2,5D. Grafika jest niezwykle kolorowa i przyjemna dla oka, choć w toku kampanii odwiedzamy także mroczniejsze obszary. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i7 7700 lub AMD Ryzen 2600, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB VRAM lub AMD RX 580 8 GB VRAM, DirectX 12, szerokopasmowe połączenie internetowe, 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Recenzje tej gry:

7,0
Recenzja
Mateusz Mucharzewski
Recenzja Tales of Kenzera: Zau - Mniej zdolny kuzyn Prince of Persia
Nie dajcie się zmylić. To nie jest bezpośredni rywal Prince of Persia: The Lost Crown. Nie ta liga.
29.04.2024

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 6
Tales of Kenzera: Zau
28.12.2023

Treści o tej grze:

Patrycja Pietrowska
Pierwsze recenzje Tales of Kenzera: ZAU. Metroidvania o żałobie z solidnymi...
Choć nie brakuje zastrzeżeń ze strony krytyków.
23.04.2024
Mikołaj Ciesielski
Lista nowości na Xbox i PC. Aż trzy premiery w Game Pass, w tym polska perełka
Microsoft przedstawia listę produkcji, które już w przyszłym tygodniu zadebiutują na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox.
20.04.2024
Patrycja Pietrowska
Nowy zwiastun kolorowej metroidvanii. Tales of Kenzera: ZAU trafi do...
Electronic Arts prezentuje nowy materiał przed premierą Tales of Kenzera: ZAU.
19.04.2024
Mikołaj Ciesielski
PS Plus Extra i Premium na kwiecień 2024. Dwie gry na premierę i hit 2023 roku
Sony ujawniło pełną ofertę PlayStation Plus Extra i Premium na kwiecień. W najbliższym czasie subskrybenci otrzymają aż 16 gier.
11.04.2024
Mikołaj Ciesielski
PS Plus Extra i Premium z ciekawą grą na premierę w kwietniu. To nowość od EA
Abonenci Sony będą mieli w tym miesiącu okazję zapoznać się z nową produkcją wydaną w ramach EA Originals.
03.04.2024
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w kwietniu 2024 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Nadchodzący miesiąc nie zapowiada się spektakularnie, ale zagramy między innymi w nową grę twórców serii Ori, produkcję inspirowaną God of War i NieR: Automata czy też nowego Pathfindera, który...
30.03.2024