Tales of Kenzera: ZAU do sprawdzenia za darmo. Metroidvania o żałobie z wersją demonstracyjną

Patrycja Pietrowska
2024/06/13 09:35
3
0

Użytkownicy Steam mogą już wypróbować przygotowaną przez Surgent Studios przygodę.

W drugiej połowie kwietnia na rynku zadebiutowała kolorowa metroidvania od Surgent Studios. Tales of Kenzera: ZAU otrzymało całkiem solidne oceny od recenzentów, a na platformie Steam cieszy się „bardzo pozytywnym” odbiorem. Teraz wszyscy zainteresowani tytułem będą mieli okazję przetestować grę w ramach wersji demonstracyjnej.

Tales of Kenzera: ZAU
Tales of Kenzera: ZAU

Demo Tales of Kenzera: ZAU pozwoli sprawdzić kolorową metroidvanię

Zgodnie z przekazanymi na Steam informacjami, demo Tales of Kenzera: ZAU jest już dostępne na platformie Valve. Ta wersja umożliwi zapoznać się z początkami emocjonującej historii, a także pokonać kilku wrogów i zapoznać się z systemem sterowania. Gracze będą mogli przenieść postępy do pełnej wersji gry po jej zakupie.

Wersja demonstracyjna Tales of Kenzera: ZAU będzie dostępna na Steam w dniach od 13 czerwca do 11 lipca 2024 roku. Jak poinformowali twórcy w mediach społecznościowych, w tym tygodniu demo trafi również na konsole Xbox oraz PlayStation. Warto zauważyć, że aktualnie zakupimy produkcję z 25% zniżką w sklepie Microsoft oraz PlayStation Store.

Pogrążony w żałobie chłopiec zaczyna czytać baśń Bantu napisaną przez zmarłego ojca. Przeżyj przygodę w pięknych i niebezpiecznych krainach Kenzery jako Zau, młody szaman, który zawiera umowę z bogiem śmierci, aby sprowadzić swojego Babę z ciemności. Dzięki kosmicznym mocom i niespodziewanej odwadze zapuścisz się w nieznane, mitologiczne krainy. Niegdyś tętniąca życiem Kenzera jest teraz pełna zagubionych duchów przodków. Gdy Zau zbliża się do swojego celu, czekają na niego 3 potężne istoty. Ich siła jest przerażająca i z jakiegoś dziwnego powodu wydają się znajome. Czy weźmiesz udział w szamańskim tańcu? – czytamy w opisie gry Tales of Kenzera: ZAU na Steamie.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że Tales of Kenzera: ZAU zadebiutowało na rynku 23 kwietnia 2024 roku. Zainteresowanych tytułem zachęcamy do lektury: Recenzja Tales of Kenzera: Zau - Mniej zdolny kuzyn Prince of Persia.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
wolff01
Gramowicz
13/06/2024 23:05
Muradin_07 napisał:

Nie do końca - to może być również taka strategia.

Kiedyś słyszałem o tym, że fakt iż gry Ubisoftu tak szybko w 2-3 tygodnie tanieją wynika z konkretnej strategii i niekoniecznie chodzi o jakość gier. 

wolff01 napisał:

Nigdy nie jest dobrym sygnałem gdy nowa gra tak szybko oferuje zniżki, lub "okresy próbne". 

Nie. Ta gra się nie sprzedaje i się ratują.

Btw ten twórca gry pracował z ludźmi ze SBI https://thatparkplace.com/sweet-baby-inc-boycott-crushes-tales-of-kenzera-zau-as-games-total-concurrent-players-peaked-at-just-287/.

wolff01 napisał:

Nigdy nie jest dobrym sygnałem gdy nowa gra tak szybko oferuje zniżki, lub "okresy próbne". 

Nie do końca - to może być również taka strategia.

Kiedyś słyszałem o tym, że fakt iż gry Ubisoftu tak szybko w 2-3 tygodnie tanieją wynika z konkretnej strategii i niekoniecznie chodzi o jakość gier. 

wolff01
Gramowicz
13/06/2024 10:29

Nigdy nie jest dobrym sygnałem gdy nowa gra tak szybko oferuje zniżki, lub "okresy próbne". Ale wystarczy dodać do siebie pewne fakty, np. że grę kuratorował Sweet Baby Inc :) A już wiemy, jaką "renomę" ma SBI, no to nie dziwią takie wyniki na Steam https://steamdb.info/app/2316580/charts/ (mimo że gra pewnie jest bardziej ogrywana na konsolach). Oczywiście teraz to wina graczy że gry nikt nie kupuje https://uk.news.yahoo.com/way-making-statement-face-targeted-160116697.html xD

Może i gra jest ok. I ciekawa ze względu na tematykę. No ale sorry w momencie gdy gra jest platformą do aktywizmu (bo oczywiście najważniejsze były wszystkie ochy i achy redaktorzyn portali "gamingowych" i jakieś osobiste wywody twórcy o jego doświadczeniach w byciu czarnoskórym itd) a grę wspiera firma która już zabiła kilka tytułów/studiów swoim aktywizmem (prześledźcie sobie za jakimi grami stoi SBI i ile ze studiów które je tworzyło plajtnęło albo osiągneło fatalne wyniki np. Voilition i jego Saints Row 2022). Sorry, będę tutaj szczery - ale graczy naprawdę nie obchodzi cała ta otoczka aktywistyczna tylko bardziej czy nie zapala się czerwona lampka przy danym tytule, a mają nas chyba ze debili jeśli myślą że nie widzimy jak firmy "konsultingowe" takie jak SBI psują rynek...
Trwa Wczytywanie