Still Wakes the Deep

Premiera:
18.06.2024
Platforma:
Wydawca:
Język:

O grze

Still Wakes the Deep to dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5 przygodowa gra akcji w konwencji horroru z perspektywy trzeciej osoby, której autorzy ze studia The Chinese Room mają na swoim koncie między innymi Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2Amnesia: A Machine for Pigs, a także Everybody's Gone to the Rapture.

Kampania fabularna w Still Wakes the Deep przedstawia wydarzenia rozgrywające się w 1975 roku, kiedy to na platformie wiertniczej Beira D zlokalizowanej u wybrzeży Szkocji doszło do pewnej katastrofy. W wyniku tejże wspomniana placówka została mocno zdewastowana, a nam - przypadła w udziale eksploracja wspomnianego miejsca. Naszym zadaniem jest odnalezienie zaginionych członków pewnej załogi przed nadciągającym kataklizmem. Ale nie tylko, bo przede wszystkim stoczymy niebezpieczną walkę o przetrwanie.

Still Wakes the Deep to gra, w której zwiedzamy poszczególne lokacje, robiąc wszystko, aby utrzymać się przy życiu podczas szalejącego sztormu na mrocznych, lodowatych wodach Morza Północnego. Nie mamy kontaktu z bazą ani kimkolwiek innym, gdyż doszło do uszkodzenia linii komunikacyjnych. Nieczynne są ponadto wszystkie wyjścia, więc musimy stawić czoła licznym zagrożeniom na pokładzie. 

Warto dodać, że w Still Wakes the Deep nie ma systemu walki. Gracz nie dysponuje żadną bronią czy specjalnymi umiejętnościami, więc chcąc odnaleźć drogę ucieczki musi wykazać się sprytem i determinacją. Konieczna jest zdolność obserwowania otoczenia i odpowiedniego planowania kolejnych działań.