Metaphor: ReFantazio

Premiera:
11.10.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Metaphor: ReFantazio to trzecioosobowa gra jRPG opracowana przez Studio Zero i wydana dzięki firmie Atlus. Na czele wspomnianej ekipy stanął nie kto inny, jak Katsura Hashino, który wcześniej pracował nad grami z serii Persona i Shin Megami Tensei. W prace nad tym tytułem zostali zaangażowani także inni weterani branży.

Akcja gry Metaphor: ReFantazio toczy się w wielkim, otwartym świecie fantasy. Za reżyserię odpowiada przywołany już wcześniej Katsura Hashino, natomiast projektami postaci zajął się Shigenori Soejima. W przypadku tego tytułu na uwagę zasługuje także muzyka, bowiem ścieżkę dźwiękową skomponował Shoji Meguro.

Metaphor: ReFantazio zawiera rozbudowaną kampanię fabularną dla jednego gracza, w której trafiamy do chylącego się ku upadkowi królestwa. Musimy zrobić wszystko, aby przywrócić w nim dawny porządek, mierząc się z kolejnymi przeciwnościami losu i wrogami, jednocześnie nawiązując przyjaźnie z napotkanymi postaciami.

Pod względem ogólnych założeń w mechanice rozgrywki Metaphor: ReFantazio jest klasycznym przedstawicielem gatunku, w którym zabawa sprowadza się do eksploracji lokacji, przeprowadzania dialogów, kolekcjonowania przedmiotów, rozwijania bohaterów i walki z przeciwnikami. Co istotne, autorzy Metaphor: ReFantazio postawili na starcia w systemie turowym.

Metaphor: ReFantazio może pochwalić się w pełni trójwymiarową, utrzymaną w mangowym stylu oprawą wizualną.