Life by You

Premiera:
05.03.2024
Platforma:

O grze

Life by You to dostępny wyłącznie na PC symulator życia autorstwa studia Paradox Tectonic wydany przez Paradox Interactive, który stanowi konkurencję dla bestsellerowego cyklu The Sims od EA Maxis.

Gra nie posiada z góry określonej fabuły, ponieważ w Life by You - tak jak w prawdziwym życiu - sterujemy wybraną przez siebie postacią lub postaciami (tworzymy je w rozbudowanym kreatorze, gdzie określamy wygląd i cechy bohaterów), prowadząc wirtualne życie. Nie oznacza to jednak, że w opisywanej produkcji nie znajdziemy typowych misji - one również się pojawiają, pozwalając na odblokowywanie nowych możliwości.

Life by You rozgrywa się w wielkim, otwartym świecie. Celem twórców było zaprojektowanie go w taki sposób, aby podczas zabawy gracz nie oglądał żadnych ekranów ładowania. Co ciekawe, treści zaproponowane przez Paradox Tectonic to nie wszystko, bo w Life by You dostępny jest również edytor umożliwiający tworzenie dodatkowej zawartości i udostępnianie jej innym graczom. 

Poszczególne rozmowy z innymi mieszkańcami wirtualnego świata w Life by You przeprowadzamy w prawdziwym języku (dialogi generowane są na podstawie określonej sytuacji). Eksplorując świat, chodzimy pieszo, biegamy, jeździmy samochodem lub na rowerze. Tylko od nas zależy, czy skupimy się na założeniu rodziny, miłości czy karierze, a może na wszystkich tych aspektach codziennego życia jednocześnie. 

W grze Life by You, tak jak w The Sims, możemy również budować własne domy czy też projektować siedziby firm, skrupulatnie urządzając je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.