Były pracownik Paradox Tectonic o anulowaniu Life by You. „Radziliśmy sobie bardzo dobrze”

Patrycja Pietrowska
2024/06/19 14:45
0
0

Zespół dowiedział się o skasowaniu Life by You z publicznego komunikatu Paradoxu.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że potencjalny konkurent serii The Sims, czyli Life by You, nie będzie dalej rozwijany. Doszło również do zamknięcia studia Paradox Tectonic, które było odpowiedzialne za projekt. Teraz natomiast jeden z deweloperów pracujących nad tytułem postanowił umieścić w serwisie LinkedIn post odnoszący się do ostatnich wydarzeń.

Life by You
Life by You

Deweloper pracujący nad Life by You odnosi się do tematu anulowania projektu

W serwisie LinkedId pojawił się wpis jednego z byłych pracowników Paradox Tectonic. Deweloper przyznaje, że od jakiegoś czasu spodziewał się zamknięcia studia, choć zespół radził sobie „bardzo dobrze”. Zgodnie z przekazanymi informacjami, w firmie istniał wewnętrzny wskaźnik związany z postępami prac, który udało się nie tylko osiągnąć, ale i przekroczyć.

Od jakiegoś czasu wiedziałem, że możemy zostać zamknięci. Aktywnie pracowaliśmy nad hipermodyfikowalnym symulatorem życia o nazwie Life By You. Była to niezależna odpowiedź na starzejące się IP, jakim jest The Sims, ale zamiast tego koncentrowała się w dużej mierze na UGC. I jeśli o to chodzi, radziliśmy sobie bardzo dobrze.

Nie mogę podać konkretnych liczb, ale mogę powiedzieć, że mieliśmy wewnętrzny wskaźnik, do którego dążyliśmy, który został zatwierdzony i że przekroczyliśmy tę liczbę w znacznej części. Otrzymaliśmy również pozytywne opinie na kilka tygodni przed premierą. Następnie na dwa tygodnie przed premierą powiedziano nam, że nie wystartujemy. A teraz wszyscy straciliśmy pracę. Poinformowano nas o tym tylko poprzez publiczne ogłoszenie. – przekazał Willem Delventhal.

GramTV przedstawia:

Jak przekazał twórca, ze strony zespołu pojawiły się nawet pomysły związane ze sprzedaniem studia innej firmie czy sugestie „zerwania więzi i przejścia na niezależność”. Wydawca nie odpowiadał jednak na te propozycje, a deweloperzy przez miesiąc nie mieli pewności, co przyniesie przyszłość.

Naprawdę chciałbym być o wiele bardziej srogi i ognisty. Jestem dość wkurzony, nie będę kłamał. Ale staram się zachować uprzejmość i szacunek. Zamiast tego powiem: ta branża stała się miejscem, w którym możesz dostarczyć więcej, niż oczekiwano, mieć za sobą pieniądze rzędu AA i nadal tracić grunt pod nogami dwa tygodnie przed premierą. – kontynuuje deweloper.

Na zakończenie przypomnijmy, że Life by You zostało zapowiedziane w marcu 2023 roku. Od tego czasu wielokrotnie opóźniano premierę gry we wczesnym dostępie. Teraz projekt nie ujrzy już jednak światła dziennego.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!