Twórcy modów do Life by You będą mogli bez problemów monetyzować swoje projekty

Patrycja Pietrowska
2024/04/18 18:45
0
0

Paradox Interactive nie zamierza stawać na drodze twórcom treści związanych z Life by You.

Life by You to projekt, który może stanowić niemałą konkurencję dla serii The Sims. Jakiś czas temu potwierdzono, że premiera odbędzie się w czerwcu tego roku, co z pewnością będzie interesującym wydarzeniem dla miłośników symulatorów życia. Tymczasem Paradox Interactive odniósł się do tematu monetyzacji treści tworzonych przez moderów czy streamerów.

Twórcy modów do Life by You będą mogli bez problemów monetyzować swoje projekty

Paradox pozwoli twórcom modów zarabiać na ich dziełach związanych z Life by You

W ostatniej rozmowie z serwisem PC Gamer dyrektor kreatywny Life by You, Rod Humble, odniósł się do tematu zarabiania na treściach związanych z grą. Jak się okazuje, Paradox Interactive daje całkowicie zielone światło w zakresie monetyzowania swoich dzieł przez moderów, ale także streamerów czy Youtuberów. Jak podkreśla Humble, fani nie potrzebują na to zgody studia.

Jeśli stworzysz serię na YouTube z Life By You, chcę, żebyś wiedział: zarabiasz, ile chcesz. Nie jesteś nam winien ani grosza – po prostu to rób. Podobnie, jeśli stworzysz mod i zostanie on pobrany przez miliony ludzi, a ty pomyślisz: „Właściwie przeniosę moją modyfikację na swoją własną stronę i zacznę na niej zarabiać”, być może na Patreonie, tak jak robi to cała grupa modderów, chcę, żeby ci twórcy wiedzieli: róbcie to. Nie potrzebujecie do tego naszego pozwolenia. – przekazuje Rod Humble.

GramTV przedstawia:

Stanowisko Paradox Interactive stoi niejako w opozycji do serii The Sims, przy której Rod Humble również pracował. Twórcy najpopularniejszego symulatora życia postawili bowiem na zasadę mówiącą, że „mody muszą być niekomercyjne i rozpowszechniane bezpłatnie”. Zgodnie z regulaminem modyfikacji „nie można sprzedawać, licencjonować ani wypożyczać za opłatą”.

Na zakończenie przypominamy, że według ostatnich informacji Life by You ma zadebiutować na rynku 4 czerwca 2024 roku. Gra zmierza na komputery osobiste.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!