Deliver Us Mars

Premiera:
02.02.2023
Gatunek:
przygodowa, akcja
Platforma:
PC
Producent:
KeokeN Interactive
Wydawca:
Frontier Foundry
Język:
angielska

O grze

Deliver Us Mars to pełnoprawna kontynuacja wydanego w 2019 roku Deliver Us The Moon. Ponownie mamy do czynienia z przygodową grą akcji w klimatach science-fiction opracowaną przez studio KeokeN Interactive i wydaną dzięki firmie Frontier Foundry.

Za sprawą Deliver Us Mars wcielamy się w postać astronauty, którego zadaniem jest odzyskanie skradzionych tajemniczą organizację Outward statków należących do kolonii ARK. Jak nietrudno się domyślić, akcja rozgrywa się na Marsie, gdzie kierujemy poczynaniami niejakiej Kathy Johnson, młodej i utalentowanej kobiety działającej w niezwykle nieprzyjaznym środowisku, jakim jest Czerwona Planeta. 

Deliver Us Mars oferuje możliwość wybrania perspektywy z pierwszej lub trzeciej osoby. Gracze w trakcie zabawy będą eksplorować lokacje, kolekcjonować przedmioty i rozwiązywać zagadki. W grze znalazły się również sekwencje zręcznościowe, ale nie pojawiają się one zbyt często, więc możemy skupić się na przetrwaniu i wykonaniu powierzonej nam misji. 

Za generowanie wysokiej jakości oprawy wizualnej w Deliver Us Mars odpowiada technologia Unreal Engine. Twórcy opracowali realistyczne animacje, realizując liczne sesje motion capture. Warto również zwrócić uwagę na soundtrack skomponowany przez wielokrotne nagradzanego Sandera Van Zantena.