Nintendo z rekordowym zyskiem. Zelda i film Super Mario Bros. zarobiły masę pieniędzy

Krzysztof Żołyński
2023/08/03 14:30
0
0

Nintendo właśnie ogłosiło najwyższy w historii zysk w pierwszym kwartale roku. Na sukces zapracowały The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i film Super Mario Bros.

We wspomnianym okresie firma zarobiła 1,3 miliarda dolarów, z łatwością pobijając swój poprzedni rekord fiskalny w pierwszym kwartale ustanowiony w 2020 roku. Sprawcami sukcesu są The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i film Super Mario Bros.

Nintendo z rekordowym zyskiem. Zelda i film Super Mario Bros. zarobiły masę pieniędzy

Recenzja Super Mario Bros Film. Wersja podstawowa

Zew przygody – recenzja The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Liczby dotyczące tych dwóch produkcji są imponujące. Na całym świecie 168,10 milionów ludzi obejrzało film Super Mario Bros., przynosząc firmie 1,349 miliarda dolarów zysku (dane z 26 lipca). Jest to nie tylko rekord dla japońskiej firmy, ale także najlepszy wynik wśród filmów opartych na grach wideo i drugi w przypadku filmu animowanego.
Od premiery w maju sprzedano 18,51 mln egzemplarzy gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Dla zobrazowania skali zainteresowania graczy, wystarczy powiedzie, że druga gra na liście, czyli Mario Kart 8 Deluxe sprzedano, w pierwszym kwartale, w liczbie 1,67 miliona egzemplarzy.

Sprzedaż tego jednego tytułu stanowi około połowy ilości własnego oprogramowania sprzedanego w tym roku podatkowym. – podało Nintendo.

GramTV przedstawia:

Sprzedaż konsol Switch wzrosła z 3,43 mln sztuk do 3,91 mln sztuk. Jest to oczywiście pierwszych kwartałów tego i poprzedniego roku. Warto zauważyć, że 2,83 mln sprzedanych konsol to droższy model OLED. Nie ma wątpliwości, że ten wzrost jest częściowo napędzany przez Zeldę. Na początku roku podatkowego Nintendo podało swoją prognozę sprzedaży 15 milionów konsol Switch w ciągu obecnego roku i wtedy wydawała się to nieco naciągana liczba, ale jeśli trend się utrzyma, to jest to do zrealizowania.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i film Super Mario Bros. zarobiły dla Nintendo masę pieniędzy

Utrzymanie tego tempa może być jednak trudne dla Nintendo. Nadchodzące gry to side-scroller Super Mario Bros Wonder (20 października), Detective Pikachu Returns (6 października), WarioWare: Move It! (3 listopada) i Super Mario RPG ze zaktualizowaną grafiką 17 listopada. Lista jest dość obfita, ale nie ma na niej gier, dla których ludzie kupowaliby konsole, jak było w przypadku Zeldy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!