Zapowiedziano Super Mario Bros. Wonder. Nową platformówkę 2D dla fanów Mario

Mikołaj Ciesielski
2023/06/22 07:30
1
0

Nintendo zaprezentowało pierwszy zwiastun i ujawniło datę premiery.

Zgodnie z zapowiedziami wczoraj – 21 czerwca – odbył się kolejny Nintendo Direct. Japońska firma przygotowała naprawdę interesujący pokaz, na którym nie zabrakło niespodzianek i ciekawych zapowiedzi. Całość zakończono natomiast w najlepszy możliwy sposób. Wydarzenie zwieńczyła bowiem prezentacja Super Mario Bros. Wonder, czyli nowej platformówki 2D skierowanej do miłośników wąsatego hydraulika.

Zapowiedziano Super Mario Bros. Wonder. Nową platformówkę 2D dla fanów Mario

Super Mario Bros. Wonder z premierą w 2023 roku. Zwiastun prezentuje nową odsłonę

W trakcie Nintendo Direct zaprezentowano pierwszy zwiastun Super Mario Bros. Wonder, dzięki któremu gracze mieli okazję zobaczyć, jak produkcja prezentuje się w akcji. Z materiału można się również dowiedzieć, w jaki sposób na rozgrywkę wpłynie tytułowy Wonder Flower. Okazuje się, że po jego zdobyciu sytuacja na planszy często zmieni się nie do poznania, co z pewnością urozmaici rozgrywkę.

W Super Mario Bros. Wonder pojawi się także zupełnie nowy power-up, który sprawi, że Mario zamieni się w słonia. Wąsaty hydraulik stanie się wówczas nieco powolny, ale jego ogromna siła pozwoli mu bezproblemowo rozprawić się z większością przeciwników. W grze pojawią się także inne znane postacie takie jak Luigi, Peach, Yoshi oraz Daisy. Rzućcie okiem na zwiastun na dole wiadomości i sprawdźcie sami, jak prezentuje się nowa platformówka 2D z Mario.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto dodać, że Super Mario Bros. Wonder powstaje wyłącznie z myślą o konsolach Nintendo Switch. Na szczęście miłośnicy przygód wąsatego hydraulika nie będą musieli długo czekać na premierę wspomnianej produkcji. Nintendo poinformowało bowiem, że gra zadebiutuje na rynku 20 października 2023 roku.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
22/06/2023 07:48

Fani Mario mieli używanie na tym direct - 2 nowe gry i dwa remake-i, w tym jeden kultowego Mario RPG na który fani od lat czekali.

Ciekawe czy te zapowiedzi są związane z premierą (i sukcesem) filmu Mario. Nie dziwota że Nintendo "kapitalizuje" na obecnej jeszcze bradziej rosnącej popularności marki.