The Texas Chain Saw Massacre

Premiera:
18.08.2023
Gatunek:
akcja, multiplayer
Platforma:
PC
Producent:
Sumo Nottingham
Wydawca:
Gun Interactive
Język:
angielska

O grze

The Texas Chain Saw Massacre to trzecioosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego horroru autorstwa studia Sumo Digital wydana przez firmę Gun Interactive.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, mamy tutaj do czynienia z produkcją bazującą na kultowym filmie wyświetlanym w Polsce pod tytułem Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną. Za sprawą opisywanego tytułu otrzymujemy wyłącznie dostęp do asymetrycznego trybu multiplayer dostępnego za pośrednictwem internetu, w którym po jednej stronie staje jeden z członków rodziny Slaughter, a po drugiej jego potencjalne ofiary.

The Texas Chain Saw Massacre to gra, w której kierując poczynaniami ofiary musimy skradać się i używać swojego sprytu, a także zlokalizować narzędzia niezbędnego do tego, by odzyskać wolność. Z kolei członkowie rodziny Slaughter mają za zadanie znaleźć i powstrzymać gości przed ucieczką.

W grze The Texas Chain Saw Massacre trafiamy do wiernie odwzorowanych, znanych z filmu lokacji. Na uwagę zasługuje także klimatyczna ścieżka dźwiękowa przywołująca na myśl obraz sprzed wielu lat.