Metro Exodus: Enhanced Edition

Premiera:
06.05.2021
Gatunek:
akcja, strzelanka
Platforma:
PC
Producent:
4A Games
Wydawca:
Deep Silver
Język:
polskie napisy

O grze

Metro Exodus: Enhanced Edition to specjalne wydanie pierwszoosobowej gry akcji od studia 4A Games. Ta edycja ukazała się wyłącznie na PC za sprawą firmy Deep Silver.

Celem osób przygotowujących Metro Exodus: Enhanced Edition było wykorzystanie mocy drzemiącej w najpotężniejszych komputerach osobistych. Dzięki temu udało się stworzyć najbardziej zaawansowaną pod względem technologicznym wersję tego wielokrotnie nagradzanego FPS-a osadzonego w uniwersum wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego.

Metro Exodus: Enhanced Edition to nie tylko lepsza grafika z teksturami w rozdzielczości 4K i udoskonalone oświetlenie, ale także wsparcie raytracingu z wieloma zaawansowanymi funkcjami, w tym realistycznym odbiciem światła na rozmaitych obiektach otoczenia. Co ciekawe, podobne wydanie (pozbawione jednak niektórych opcji) ukazało się także na Xbox Series X i PlayStation 5.

Jako że Metro Exodus: Enhanced Edition działa na innym silniku niż wcześniejsza edycja Metro Exodus, sprzedawane jest w formie osobnej gry. Nie ma mowy o aktualizacji do poprzedniego wydania.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor - cztery rdzenie + hyper-threading, karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060, 8 GB RAM, 1080p/45 FPS przy normalnych ustawieniach grafiki i raytracingu

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Metro Exodus 2 z premierą w 2024 roku? Gra może zostać wkrótce zapowiedziana
Z informacji przekazanych przez jednego z branżowych insiderów dowiadujemy się, że nowa odsłona serii Metro jest już w pełni grywalna.
17.02.2023
1
Wincenty Wawrzyniak
Narzędzia moderskie do Metro Exodus od 4A Games. Nieograniczone możliwości
Ukraińskie studio 4A Games udostępniło rozbudowane narzędzia moderskie, które pozwalają na praktycznie nieograniczone modyfikowanie gry.
25.01.2023
1
4
Wincenty Wawrzyniak
Nowa gra z serii Metro wciąż powstaje. Jak wojna wpływa na produkcję?
Przedstawiciele ukraińskiego studia 4A Games przypominają, że nadal pracują nad kolejnym Metro. Jest to jednak bardzo trudne zadanie.
24.01.2023
4
1
Felieton
Mateusz Mucharzewski
10 gier, dla których warto mieć konsolę nowej generacji
Xbox Series X|S i PlayStation 5 są już z nami od roku. Ile w tym czasie wyszło gier, dla których warto przesiąść się na nowe konsole? Jest z czego...
15.11.2021
1
LM
Metro Exodus nie powiedziało ostatniego słowa. Zapowiedź PC Enhanced Edition
Twórcy wprowadzili do silnika gry Metro Exodus masę usprawnień dedykowanych posiadaczom najpotężniejszych pecetów.
15.02.2021
Maria Wawrzyniak
Metro Exodus: Enhanced Edition z datą premiery. Wymagania sprzętowe
Przedstawiciele studia 4A Games ujawnili datę premiery odświeżonej wersji Metro Exodus ze wsparciem dla technologii ray tracingu. Otrzymaliśmy również wymagania na PC.
29.04.2021
1
LM
Metro Exodus na porównaniu z Enhanced Edition. Spore różnice w oprawie wideo
Już dziś na PC zadebiutuje Metro Exodus Enhanced Edition dedykowane kartom obsługującym ray tracing. Sprawdź, czy warto wrócić do Artema.
06.05.2021
1
Maria Wawrzyniak
Metro Exodus: Enhanced Edition pierwszą grą PC wspierającą funkcje DualSense
Gra otrzymała aktualizację dodającą wsparcie dla kontrolera PlayStation 5 – tyczy się to również obsługi adaptacyjnych triggerów oraz haptycznych wibracji.
25.05.2021
Maria Wawrzyniak
Metro Exodus: Enhanced Edition na porównaniu. Wersja na PS5 vs. XSX
Twórcy kanału Digital Foundry postanowili dokonać szczegółowego porównania Metro Exodus: Enhanced Edition w wersji na konsole nowej generacji.
21.06.2021
Maria Wawrzyniak
Jeden z twórców gier Metro zginął na froncie w walce o wolność swojego kraju
Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników gier z serii Metro. Jeden z deweloperów, który zajmował się m.in. animacjami w Metro Exodus, zmarł na froncie w Ukrainie.
04.10.2022