Jeden z twórców gier Metro zginął na froncie w walce o wolność swojego kraju

Maria Wawrzyniak
2022/10/04 17:30

Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników gier z serii Metro. Jeden z deweloperów, który zajmował się m.in. animacjami w Metro Exodus, zmarł na froncie w Ukrainie.

Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, część deweloperów ze studia 4A Games została w swoim kraju i postanowiła bronić ojczyzny. Jednym z tych twórców był Andrii Korzinkin – deweloper, który zajmował się m.in. animacjami w grze Metro Exodus. Animator przystąpił do wojska, aby walczyć o wolność Ukrainy. Niestety, dwa dni temu Leonid Stepanow, projektant rozgrywki w studio Remedy Entertainment, poinformował, że Korzinkin zginął na froncie podczas wykonywania misji bojowej.

Wczytywanie ramki mediów.

Nie żyje animator Metro Exodus, Andrii Korzinkin

Andrii “Nizrok” Korzinkin zginął podczas wykonywania misji bojowego w walce o niepodległość, suverenność i integralność terytorialną Ukrainy. Utalentowany animator, niesamowity człowiek i prawdziwy bohater. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu. Wszyscy za Tobą tęsknimy.

Jeden z jego współpracowników, Denys Mishchenko, napisał:

Dobry człowiek, dobry artysta, dobry współpracownik… Tyle świetnych wspomnień z produkcji Metro Exodus… Bardzo smutno, brak słów… Spoczywaj w pokoju, kumplu.

Leonid Stepanov opublikował również słowa od pracowników 4A Games:

Był naprawdę świetną osobą, dobrym człowiekiem z poczuciem humoru i animatorem najwyższej klasy, których w Ukrainie można policzyć na palcach. Jakie on rzeczy tworzył! A jego skośny strzał na bramkę w piłkarzykach był nie do obrony. On wciąż tworzył i tworzył.

To smutna i bardzo bolesna wiadomość: gdy znów odwiedzę ekipę 4A, nie przywita mnie uśmiech i uścisk Andrija. Chcę się oszukiwać, że gdzieś wyjechał za ocean, by robić animacje dla Activision czy Naughty Dog.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!