Metro Exodus: Enhanced Edition pierwszą grą PC wspierającą funkcje DualSense

Maria Wawrzyniak
2021/05/25 18:30

Gra otrzymała aktualizację dodającą wsparcie dla kontrolera PlayStation 5 – tyczy się to również obsługi adaptacyjnych triggerów oraz haptycznych wibracji.

Już od listopada zeszłego roku gry dostępne na platformie Steam wspierają kontroler DualSense od konsoli PlayStation 5. Jak jednak podaje serwis Video Games Chronicle, użytkownicy forum Reset Era zauważyli, że gra Metro Exodus: Enhanced Edition jako pierwsza produkcja na komputery osobiste otrzymała pełne wsparcie dla pada, wliczając w to zarówno adaptacyjne triggery, jak i haptyczne wibracje. Pewien gracz postanowił nawet zaprezentować działanie kontrolera podczas zabawy na poniższym materiale.

Wczytywanie ramki mediów.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Metro Exodus: Enhanced Edition zadebiutowało na rynku 6 maja bieżącego roku i jest dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy egzemplarza oryginalnego Metro Exodus na którejkolwiek z platform, czyli na Steamie, GOG.com, Epic Games Store lub Microsoft Store. Otrzymaliśmy pełne wsparcie dla DLSS 2.0 oraz technologii ray tracingu – i wszystkich związanych z nią funkcji dzięki współpracy z NVIDIĄ. Więcej informacji znajdziecie w naszej encyklopedii.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!