Metro Exodus: Enhanced Edition na porównaniu. Wersja na PS5 vs. XSX

Maria Wawrzyniak
2021/06/21 08:30

Twórcy kanału Digital Foundry postanowili dokonać szczegółowego porównania Metro Exodus: Enhanced Edition w wersji na konsole nowej generacji.

Niedawno na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji zadebiutowała gra Metro Exodus w wersji Enhanced Edition. Nic więc dziwnego, że praktycznie od razu po premierze na kanale Digital Foundry pojawiła się (podajemy za serwisem Eurogamer) szczegółowa analiza produkcji na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Jak nietrudno zauważyć, znaczącej poprawie uległa ogólna jakość dzieła studia 4A Games – mowa tutaj zarówno o wszelkich obiektach czy lokacjach, jak i efektach wizualnych.

Oprócz tego posiadacze wspomnianych sprzętów mogą liczyć na znacząco krótsze czasy wczytywania oraz płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Jedyną odczuwalną różnicą może dla wielu okazać się rozdzielczość; w przypadku PlayStation 5 gra działa w 1296p-1512p, co zapewnia stabilny obraz, zaś w przypadku Xboksa Series X mamy do czynienia z nieco mniejszym zakresem (1512p-1728p), ale za to lepszą jakością. Jeśli natomiast chodzi o czasy wczytywania, sprzęt Microsoftu jest nieco szybszy. Digital Foundry zaznacza jednak, że niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystamy, 4A Games naprawdę nieźle poradziło sobie z dostarczeniem graczom wszystkiego, co ma w ofercie nowa generacja. Ba, nawet na PC Metro Exodus: Enhanced Edition jako pierwsza gra wspiera funkcje kontrolera DualSense.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Metro Exodus: Enhanced Edition zadebiutowało na rynku 6 maja bieżącego roku i jest dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy egzemplarza oryginalnego Metro Exodus na którejkolwiek z platform, czyli na Steamie, GOG.com, Epic Games Store lub Microsoft Store. Otrzymaliśmy pełne wsparcie dla DLSS 2.0 oraz technologii ray tracingu – i wszystkich związanych z nią funkcji dzięki współpracy z NVIDIĄ. 18 czerwca edycja Enhanced ukazała się na PS5 i XSX/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!