Grand Theft Auto: San Andreas

Premiera:
04.11.2004
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

Grand Theft Auto: San Andreas na konsolę Xbox 360 jest oparte na wersji mobilnej z 2013 roku. Gra działa w rozdzielczości 720p i charakteryzuje się zwiększonym obszarem rysowania. Twórcy uzupełnili ją także o szereg osiągnięć do zdobycia. W grze zmieniono nieco wygląd mapy i menu. Zabrakło w niej też kilkunastu utworów, wyciętych ze względu na problemy z licencją. Warto również podkreślić, że zapisane stany gry nie są kompatybilne z oryginalną wersją San Andreas.

Grand Theft Auto: San Andreas to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, stworzona przez Rockstar North. Jest to ogółem siódma część serii GTA.

W Grand Theft Auto: San Andreas gracze przenoszą się do Los Santos, miasta położonego w stanie San Andreas. W Los Santos rządzą gangi, a korupcja, handel narkotykami czy uliczne strzelaniny nie należą do rzadkości. Główny bohater, Carl "CJ" Johnson, mając dość stresującego życia opuścił miasto, lecz po pięciu latach nieobecności wrócił na pogrzeb zamordowanej matki. Zobaczywszy, jak nieciekawa sytuacja panuje zarówno w jego rodzinie, jak i przyjaciół, którzy zupełnie sobie nie radzą z sytuacją, Carl postanawia zostać i odbudować dawny gang, jak również rozwikłać sprawę morderstwa.

W grze możemy spersonalizować CJ-a, wybierając dla niego fryzurę, ubrania, akcesoria i tatuaże. Ciekawostką jest to, że bohater musi ćwiczyć i dobrze się odżywiać, by jego wygląd i sprawność fizyczna nie budziły zastrzeżeń.

Gra oferuje zarówno główny wątek fabularny, jak i mnóstwo rozmaitych misji pobocznych, takich jak jazda taksówką i wożenie pasażerów, odwożenie rannych do szpitala, gaszenie pożarów, walka z przestępcami oraz napady i rabunki, podczas których nie brakuje emocjonujących strzelanin. Gracz może prowadzić różnego rodzaju pojazdy - samochody, motocykle, autobusy, łodzie, pociągi i helikoptery. Dodatkowymi atrakcjami są mini-gry - m.in. granie w kosza. W Grand Theft Auto: San Andreas możemy atakować ludzi i kraść samochody, co ściąga nam na kark policję, oddziały antyterrorystyczne, a w najgorszym wypadku nawet FBI.

Wymagania sprzętowe

Procesor: Pentium III 1,1 GHz, Pamięć: 256 MB, Grafika: Zgodna z DirectX 64 MB, System: Windows 2000/XP, Wymaga: DirectX 9.0, Dźwięk: Zgodna z DirectX, Napęd: DVD-ROM, Wymagane: 3.6 GB HDD

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 6
AI Enhanced Textures GTA San Andreas mod
20.03.2020

Treści o tej grze:

9
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Światy wybitne, czyli najlepsze growe uniwersa - ranking TOP 10
Stworzenie wielkiego, złożonego i intrygującego świata to niebywałe wyzwanie. Tym deweloperom to się udało.
29.07.2023
9
1
Radosław Krajewski
Oryginalny GTA: San Andreas z obsługą RTX Remix. Wygląda jak zupełnie inna gra
Nowe oświetlenie zupełnie zmieniło klimat San Andreas.
18.06.2023
1
8
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Skandaliści i aferzyści, czyli najbardziej kontrowersyjne gry w historii -...
Jak zdobyć szybko i tanio rozgłoś? Na przykład wzbudzając skrajne kontrowersje. Bohaterowie dzisiejszego rankingu pokazują jak to robić.
11.03.2023
8
3
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Znani aktorzy w grach. Którzy byli najlepsi? - ranking TOP 10
Gry wideo mają swoje aktorskie gwiazdy. Od czasu do czasu swoją rolę dostanie też ktoś ze świata filmu. Komu udało się zrobić najlepsze wrażenie?
10.12.2022
3
73
Adam Berlik
Silnik z Modern Warfare 2 napędza także Modern Warfare 3, ale doczekał się...
Dziś w nocy mieliśmy okazję zobaczyć gameplay trailer z Modern Warfare 3. Niedługo później Robert Bowling z Infinity Ward podał kilka istotnych szczegółów na...
24.05.2011
73
27
Patryk Purczyński
Diablo III w pierwszej połowie lutego?
Jedna z zachodnich sieci sklepów podała w karcie katalogowej datę premiery Diablo III...
06.12.2011
27
9
Patryk Purczyński
Torchlight II w rękach fanów - narzędzia GUTS udostępnione
Już niebawem Torchlight II zmieni się nie do poznania - oczywiście jeśli będziecie...
02.04.2013
9
Mikołaj Ciesielski
GTA: The Trilogy The Definitive Edition oficjalnie! Premiera jeszcze w tym roku
Rockstar opublikował krótki zwiastun, który potwierdził ostatnie przecieki.
08.10.2021
Mikołaj Ciesielski
Poznaliśmy dokładną datę premiery GTA: The Trilogy The Definitive Edition?
Znany branżowy insider zdradza, kiedy możemy spodziewać się debiutu kolekcji zawierającej odświeżone wersje trzech odsłon serii GTA.
09.10.2021
2
Mikołaj Ciesielski
GTA: The Trilogy The Definitive Edition może zaskoczyć wysoką ceną na konsolach
W sklepie Base.com pojawiła się już możliwość składania zamówień przedpremierowych, ale cena może odstraszyć niektórych użytkowników.
11.10.2021
2