Football Manager 2023

Premiera:
08.11.2022
Gatunek:
strategia, sport
Platforma:
PC, XONE, PS5, XSX
Producent:
Sports Interactive
Wydawca:
SEGA
Język:
polskie napisy

O grze

Football Manager 2023 to kolejna odsłona popularnego cyklu menedżerów piłkarskich rozwijanego od blisko 20 lat przez firmę Sports Interactive, która wcześniej pracowała nad kultowym Championship Managerem.

Co prawda Football Manager 2023 stanowi ewolucję poprzedniczek, ale warto zaznaczyć, że tym razem gra ukazała się nie tylko na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i Xbox One, ale trafiła również na PlayStation 5 (posiadacze Switcha otrzymali natomiast uproszczoną edycję w formie Football Manager 2023 Touch).

Football Manager 2023 to gra, w której wybieramy jedną z wielu dostępnych drużyn piłkarskich (można kierować także reprezentacją narodową) i staramy się poprawić ją do upragnionych zwycięstw. Zajmujemy się trenowaniem piłkarzy, wybieramy pierwszą “jedenastkę”, podpisujemy kontrakty z zawodnikami, kontaktujemy się z mediami i nie tylko. 

W związku z powyższym Football Manager 2023 jest produkcją oferującą wręcz niezliczone godziny zabawy, o czym można było przekonać się już w poprzednich latach. Tym bardziej, że każda sesja jest wyjątkowa, a gra - jak piłka nożna - mocno nieprzewidywalna.                 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core 2 lub AMD Athlon 64 X2, 4 GB RAM, karta graficzna Intel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT lub AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650, DirectX 11, 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym