Dragon Age: Inkwizycja

Premiera:
20.11.2014
Gatunek:
Producent:

O grze

Dragon Age: Inkwizycja to fabularna gra akcji przygotowana przez studio BioWare znane między innymi z serii Mass Effect i mające na swoim koncie także Dragon Age II oraz Dragon Age: Początek.

Twórcy gry Dragon Age: Inkwizycja ponownie postanowili przedstawić nam wydarzenia rozgrywające się w świecie Ferelden, a konkretniej w krainie Thedas. Została ona zaatakowana przez templariuszy, z którymi próbują uporać się magowie, ale wśród najeźdźców nie brakuje także smoków. Po pewnym czasie dochodzą do nich również demony, co sprawia, że Thedas pogrąża się w chaosie i znajduje się na skraju zagłady...

Dragon Age: Inkwizycja pozwala graczom stanąć na czele tytułowej Inkwizycji, czyli niezależnej politycznie drużynie, która musi rozprawić się z najeźdźcami, by przywrócić dawny porządek. Co ciekawe, świat ma strukturę otwartą, co oznacza, że można go dowolnie eksplorować, przystępując do zadań (zarówno głównych, jak i pobocznych) w dowolnej kolejności.

Gracz, zanim rozpocznie swoją przygodę z Dragon Age: Inkwizycja, musi najpierw stworzyć swoją postać, wybierając w specjalnym kreatorze jej rasę oraz płeć, a także definiując wygląd zewnętrzny wedle własnego upodobania. Wraz z postępami w rozgrywce rozwijamy bohatera poprzez odblokowywanie nowych elementów wyposażenia, takich jak np. pancerz czy bronie, oraz rozmaitych umiejętności.

System walki zaproponowany przez autorów Dragon Age: Inkwizycja umożliwia przeprowadzanie starć na dwa sposoby. Możemy skupić się jedynie na swoim herosie (pozostali członkowie zespołu będą wówczas sterowani przez sztuczną inteligencję) lub też pokierować całą drużyną, wybierając z jakich zdolności i czarów mają oni skorzystać podczas walki.

Na potrzeby Dragon Age: Inkwizycja przygotowano wiele nowych, zróżnicowanych lokacji – odwiedzamy między innymi pokaźnych rozmiarów miasta, trafiamy na pustynie czy też górskie szczyty. Wszystkie miejscówki są pełne szczegółów i prezentują się niezwykle efektownie za sprawą technologii Frostbite 3.0, która napędza opisywaną produkcję.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 lub 8.1 (64-bitowy), procesor czterordzeniowy AMD 2,5 GHz lub Intel 2 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna Radeon HD 4870 lub GeForce 8800 GT z 512 MB pamięci, 26 GB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 10, gra obsługuje kontroler dla konsoli Xbox 360, gra wymaga karty dźwiękowej w pełni zgodnej z DirectX 9.0c, wymagana jest uwierzytelnienie online podczas instalacji

Recenzje tej gry:

135
8,0
Recenzja
Michał Myszasty Nowicki
Dragon Age: Inkwizycja - recenzja
BioWare powoli wraca do formy. Teraz przydałoby im się więcej odwagi
14.11.2014
135

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 7
Dragon Age: Inkwizycja: Szczęki Hakkona - DLC
25.03.2015
Galeria
Zdjęcia: 5
Dragon Age: Inkwizycja (wersja PC)
10.10.2014
Galeria
Zdjęcia: 11
Dragon Age: Inkwizycja - plakaty
30.09.2014
Galeria
Zdjęcia: 215
Dragon Age: Inquisition
16.04.2012

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Weekendowa promocja na Steam. Masa tanich gier na PC z rabatami nawet do 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Desperados III, Dragon Age: Inkwizycja czy Oxygen Not Included.
21.06.2024
Radosław Krajewski
Epic Games Store rozda za darmo aż 4 gry AAA w miesiąc? Sklep rusza z mega...
Takiej promocji w sklepie Epic Games jeszcze nie było.
16.05.2024
Mikołaj Ciesielski
Weekendowe promocje w PlayStation Store. Nowe okazje na gry na PS4 i PS5
W cyfrowym sklepie Sony pojawiła się nowa oferta specjalna, w ramach której przeceniono m.in. Grand Theft Auto V, Hogwarts Legacy czy serię Metro.
11.11.2023
1
Mikołaj Ciesielski
BioWare żegna się z dwójką weteranów. Jeden z nich pracował nad Baldur’s Gate
W wyniku ostatnich zwolnień studio rozstało się z dwójką doświadczonych deweloperów.
28.08.2023
1
2
Mikołaj Ciesielski
Remake Dragon Age: Origins? Weteran BioWare chciałby zagrać w odświeżoną wersję
David Gaider wskazuje, które elementy produkcji wymagają poprawy.
28.02.2023
2
Mikołaj Ciesielski
Świąteczna Wyprzedaż na EA.com. Gry Electronic Arts na PC taniej nawet o 90%
Amerykańska firma zaprasza użytkowników komputerów osobistych na nową ofertę specjalną.
23.12.2022
Mikołaj Ciesielski
Okazje na koniec roku w PlayStation Store. Kolejne promocje na gry na PS4 i PS5
W cyfrowym sklepie Sony pojawiła się kolejna wyprzedaż, w której nie brakuje ciekawych ofert na wysokobudżetowe produkcje.
30.11.2022
Mikołaj Ciesielski
Summer Sale 2022 w sklepie Origin. Gry Electronic Arts na PC taniej nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą skorzystać z nowych ofert specjalnych w sklepie Origin. W historycznie niskiej cenie kupimy m.in. GRID Legends.
24.06.2022
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż gier Electronic Arts na Steam. Wybrane produkcje taniej nawet o 80%
W sklepie Valve pojawiła się nowa oferta specjalna, dzięki której posiadacze komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić wybrane gry z katalogu EA.
01.06.2022
Mikołaj Ciesielski
Kapitalny Kwiecień w sklepie Origin. Gry PC od Electronic Arts nawet 90% taniej
Amerykańska firma zaprasza użytkowników komputerów osobistych na nowe promocje.
20.04.2022