Po miesiącach problemów Marathon notuje wielki powrót. Gracze wracają na serwery

Maciej Petryszyn
2026/06/03 20:30
7
0

Pomimo dotychczasowych problemów Bungie kontynuuje walkę o Marathon. I cóż, udało się osiągnąć pewien sukces.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu extraction shooter zaliczył znaczące odbicie. Przynajmniej w kwestii liczby graczy na Steamie.

Marathon
Marathon

Nowy sezon przyciągnął graczy do Marathonu

Marathon debiutował z peakiem na poziomie około 88 tysięcy graczy, ale potem było już tylko gorzej. Liczba osób obecnych na serwerach od 5 marca, czyli od premiery, sukcesywnie malała, zaliczając po drodze drobne skoki, które ostatecznie jednak niczego nie zmieniły. W efekcie jeszcze przed nadejściem 2. sezonu rywalizacji w peaku w Marathonie przebywało maksymalnie niewiele ponad 10 tysięcy osób na platformie Valve. Był to wynik zatrważająco słaby, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę ogromne nakłady finansowe poczynione przez Bungie oraz Sony. Zresztą, nie bez powodu plotkuje się o możliwych masowych zwolnieniach w studiu.

Niemniej po premierze NIGHTFALL zainteresowanie produkcją wzrosło i do drastycznie. W ostatniej dobie w Marathon bawiło się nawet 40 686 graczy w tym samym czasie. Ostatni raz takim wynikiem gra Bungie mogła pochwalić się ponad 2 miesiące temu, tj. między 29 a 30 marca. Ten wzrost trwa od 2 czerwca i pomimo chwilowych załamań na razie się nie zatrzymuje. Pozostaje jednak pytanie, co będzie, kiedy już ten entuzjazm wyhamuje? To znaczy – czy ci, którzy wrócili do gry lub ją kupili, zostaną na dłużej, czy też już za chwilę statystyki extraction shootera znowu zaczną niebezpiecznie zbliżać się do granicy 1 tysiąca graczy w peaku.

Nowy sezon przyciągnął graczy do Marathonu, Po miesiącach problemów Marathon notuje wielki powrót. Gracze wracają na serwery

GramTV przedstawia:

Drugi sezon Marathonu wprowadził do gry m.in. nowy, eksperymentalny tryb, Sponsored Survival. To tylko jedna z kilku rzeczy, które otrzymała społeczność wraz z aktualizacją. Nie ma się jednak co dziwić, że twórcy za wszelką cenę chcą jeszcze zawalczyć o sukces. Niedawne raport finansowe Sony ujawniły, iż japoński gigant stracił już na zakupie Bungie 765 mln dolarów.

Komentarze
7
SandroDeVega
Gramowicz
04/06/2026 10:33

Ile wam Bungie zapłaciło za ten wprost kłamiący artykuł? Jak tylko zobaczyłem tytuł to od razu wszedłem na steam DB, by dać wam odpowiedź skąd to się wzięło. Ale w szoku jestem, że sami podaliście dowód waszego kłamstwa. W postaci screena...Na scrinie który tu został umieszczony widać wyraźnie, że premiera drugiego sezonu, nie tylko nie zyskała grze nowych graczy, ale wręcz straciła. Ich stałe niskie 3k spadło do 1k. A dopiero potem mamy nagły wzrost pochodzący z darmowego weeku(do 9 czerwca), o którym tu słowa nie ma. Też warto dodać, że prawdopodobnie uchodźcy z destiny 2 próbują marathonu, ale to nie znaczy, że zostaną tam po 9.

Ray
Gramowicz
04/06/2026 03:33
Muradin_07 napisał:

Jak na martwą grę to jakoś duże zainteresowanie... 

Zgadzam się że martwą grą absolutnie nie jest, ale nadal jest finansową porażką.

dariuszp napisał:

Bo Marathon ma szczególne miejsce w naszym sercu. Należy do trylogii Concord. 

Pierwszą grą był Concord. Drugą Highguard. Trzecią Marathon. Wszystko dążyło do zakończenia trylogii.

Czy ja wiem... ale wiesz lepiej, spierać się nie będę :) 




Trwa Wczytywanie