Microsoft będzie wydawać Call of Duty z błędami na PlayStation – sugeruje Sony

Mikołaj Ciesielski
2023/03/09 07:45

Japońska firma obawia się, że Microsoft będzie chciał zniechęcić fanów Call of Duty do konsol PlayStation.

Microsoft będzie wydawać Call of Duty z błędami na PlayStation – sugeruje Sony

Microsoft prawdopodobnie przekonał Komisję Europejską do zaakceptowania umowy dotyczącej przejęcia Activision Blizzard. O zablokowanie wspomnianej transakcji cały czas walczy jednak Sony, które w jednym z dokumentów udostępnionych przez brytyjski urząd ochrony konsumentów (CMA) podzieliło się dość niecodziennymi argumentami. Japońska firma uważa bowiem, że po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft na konsolach PlayStation będą pojawiać się zabugowane wersje gier z serii Call of Duty.

Zdaniem Sony konsole PlayStation otrzymają zabugowane wersje Call of Duty po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft

Na wspomniany fragment dokumentu zwrócił uwagę Tom Warren z redakcji The Verge. Zdaniem Sony takie praktyki mogą sprawić, że gracze przestaną postrzegać PlayStation jako najlepsze miejsce do gry. Japońska korporacja uważa, że Microsoft będzie chciał w ten sposób zachęcić graczy do sięgnięcie po jedną z konsol Xbox.

Wydawanie zabugowanych i wypełnionych problemami technicznymi wersji Call of Duty na PlayStation 5 miałoby bowiem skutecznie odstraszyć fanów marki od urządzeń Sony. Japońska firma obawia się też, że Microsoft podwyższy cenę gier Activision Blizzard na PlayStation, a produkcje otrzymają na konsolach Xbox ekskluzywne funkcje.

Trzeba przyznać, że argument o celowym wydawaniu niedopracowanych wersji Call of Duty na konsolach PlayStation brzmi mało poważnie. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób na takie sugestie zareaguje brytyjski urząd ochrony konsumentów. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
7
AnonimOS
Gość
10/03/2023 07:27

To jest wręcz fakt. Kazdy kto grał w Warzone 1 od premiery (np ja który nabiłem >1500h) wie doskonale jak magicznym sposobem popsuto Warzone przy premierze Warzone 2, a było to zaraz w momencie gdy MS napotkał prawdziwe problemy z przejęciem. Najwięcej gadają Ci którzy totalnie nie grają w gry Acti ale chcą przejęcia tylko po to by wygrała ich kochana kropo. Wyścig szczurów do niewiadomo gdzie.

Silverburg
Gramowicz
09/03/2023 11:47

Ja jestem zdecydowanie przeciwko tej fuzji, ale litości, trzymajmy się realiów, a nie pomysłów z d*upy. Czy mogą to zrobić? Potencjalnie tak. Potencjalnie mogą również zamknąć całą firmę po przejęciu. Aż szkoda czasu marnować na te brednie.

Niakadan
Gramowicz
09/03/2023 11:42
Kafar napisał:

Sony, skończ waś wstydu oszczędź. Obojętnie kto tam wygra, nie moja piaskownica ale od tego gadania to aż trzymam mocno kciuki by CoD zniknął z PS. Skoro konsola tylko trzyma się na tej jednej marce widocznie, to może nie potrzebna jest nikomu.

Na coż taka jest zazdrość, mnie w ogóle śmieszy że nie będzie gier na pc po czym  robi sam swoje gry tymczowe eksluziwy, i później wychodzą na PC a nawet czasem też na xboxa xd.

dariuszp
Gramowicz
09/03/2023 09:40

Nom, argument jest mało poważny.

Inna sprawa że Sony może im odmówić certyfikacji mówiąc że gra jest zbyt popsuta co może nadszarpnąć reputację Acti-Blizz. Z drugiej strony reputacja Acti-Blizz i tak jest wątpliwa.

Kafar
Gramowicz
09/03/2023 09:24

Sony, skończ waś wstydu oszczędź. Obojętnie kto tam wygra, nie moja piaskownica ale od tego gadania to aż trzymam mocno kciuki by CoD zniknął z PS. Skoro konsola tylko trzyma się na tej jednej marce widocznie, to może nie potrzebna jest nikomu.

SebekPL2
Gramowicz
09/03/2023 09:04

​Zdaniem Sony takie praktyki mogą sprawić, że gracze przestaną postrzegać PlayStation jako najlepsze miejsce do gryCzyli Sony sie przyznało, że uważają PS za najlepszą konsole i nie chcą by sie to zmieniło? Hmm to chyba podchodzi pod paragraf...

SebekPL2
Gramowicz
09/03/2023 08:58

A kto nie wypuszcza gier z błędami i bugami na premiere w tych czasach xD