Resident Evil 4 Remake

Premiera:
24.03.2023
Platforma:
Producent:
Wydawca:

O grze

Resident Evil 4 Remake to gruntownie odświeżona, stworzona w zasadzie od nowa, wersja popularnej gry z 2005 roku. Za opracowanie nowego wydania odpowiada studio Capcom, które przygotowało tę edycję w wersjach na PC oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Największą atrakcją Resident Evil 4 Remake jest oczywiście nowa oprawa wizualna. Pod względem graficznym mamy do czynienia z tytułem, który w stu procentach spełnia współczesne standardy, ale nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, wszak Capcom udowodnił już, że potrafi tworzyć nowe wersje starych gier, odświeżając Resident Evil 2 i Resident Evil 3. 

Resident Evil 4 Remake to nie tylko unowocześniona, bazująca na zupełnie innym silniku grafika. Nowe wydanie klasyka oferuje również udoskonalony gameplay, poprawione sterowanie i wiele innych elementów, dzięki którym grą powinni zainteresować się nie tylko fani oryginału, ale także pozostali gracze chcący nadrobić zaległości.

Głównym bohaterem Resident Evil 4 Remake jest agent specjalny Leon S. Kennedy mający za zadanie uratować porwaną córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym celu nasz protagonista trafia na europejską wieś, gdzie bardzo szybko okazuje się, że zamieszkana jest ona przez krwiożercze monstra, z którymi mężczyzna zmierzy się, by utrzymać się przy życiu i wykonać powierzoną mu misję. 

Resident Evil 4 Remake jest trzecioosobową grą akcji, która znacząco różni się jednak od poprzednich odsłon cyklu, głównie za sprawą tempa rozgrywki, bowiem tutaj jest ono zdecydowanie szybsze. Regularnie natrafiamy na większe grupki przeciwników, więc zabawa skupia się przede wszystkim na eliminowaniu wrogów. Autorzy w pewnym sensie zrezygnowali również z elementów, które straszyły graczy we wcześniejszych częściach serii, w efekcie czego Resident Evil 4 Remake to bardziej strzelanka aniżeli horror. 

Warto dodać, że Resident Evil 4 Remake to nie pierwsze odświeżenie Resident Evil 4, bowiem jakiś czas po premierze gra została wydana jako Resident Evil 4 HD. Wówczas otrzymaliśmy jedynie standardowy remaster, tym razem jednak Capcom postawił właśnie na remake. 

Recenzje tej gry:

8
8,5
Recenzja
Michał Myszasty Nowicki
Recenzja Resident Evil 4 Remake - i znowu dobra robota, Panie Capcom
Dobra passa w świecie odświeżanych Residentów trwa w najlepsze.
22.03.2023
8

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 6
Resident Evil 4 Remake - zrzuty ekranu
23.10.2022
Galeria
Zdjęcia: 40
Resident Evil 4 Remake
10.02.2023

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Nowe promocje w PlayStation Store. Ruszyła duża wyprzedaż gier na PS4 i PS5
W sklepie Sony ruszyła wyprzedaż, w ramach której w niższych cenach kupicie m.in. takie tytuły jak A Plague Tale: Requiem, Hogwarts Legacy czy Resident Evil 4 Remake.
14.09.2023
Mikołaj Ciesielski
Resident Evil 4 Remake się nie zatrzymuje. Capcom chwali się wynikami sprzedaży
Odświeżona wersja hitu z 2005 roku cieszy się sporym zainteresowaniem.
20.07.2023
1
14
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Rok na półmetku. Czy jest już z nami GOTY?
Lipiec to dobry czas na pierwsze, wstępne podsumowania. Na przykład na sprawdzenie jakie są dotychczas najlepsze gry 2023 roku.
11.07.2023
14
Jakub Smolak
John Wick w Resident Evil 4. Zobaczcie pełną akcji przeróbkę
Keanu Reeves ma do kogo strzelać!
06.07.2023
3
Krzysztof Żołyński
Capcom pyta graczy: który remake Resident Evil powinien być następny?
Capcom zachęca fanów Resident Evil do wzięcia udziału w ankiecie, która pomoże zdecydować, jaki remake powstanie następny.
05.06.2023
3
1
Mikołaj Ciesielski
Resident Evil 4 Remake straszy w wersji VR. Pierwszy gameplay z PlayStation VR2
Sprawdźcie, jak odświeżona wersja hitu z 2005 roku prezentuje się na najnowszych goglach wirtualnej rzeczywistości od Sony.
25.05.2023
1
2
Jakub Smolak
Borat w Resident Evil 4. Dzisiaj nie zobaczycie już nic śmieszniejszego
Uwaga, to naprawdę mocne wideo. Osoby wrażliwe powinny sobie odpuścić
19.05.2023
2
Mikołaj Ciesielski
Najczęściej pobierane gry z PS Store. Marzec należał do Resident Evil 4 Remake
Sony ujawniło listę gier, które w zeszłym miesiącu cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników konsol PlayStation 4 i PlayStation 5.
11.04.2023
Mikołaj Ciesielski
Resident Evil 4 Remake z trybem The Mercenaries. Dziś premiera darmowego DLC
Odświeżona wersja hitu Capcomu doczekała się nowej zawartości.
07.04.2023
8
Mikołaj Ciesielski
Ada Wong z Resident Evil 4 Remake pod ostrzałem. Aktorka mierzy się z hejtem
Występ Lily Gao nie przypadł do gustu fanom Resident Evil 4.
03.04.2023
8