Jusant

Premiera:
31.10.2023
Platforma:
Producent:

O grze

Jusant to kolejna gra w dorobku studia DON'T NOD mającego na swoim koncie serię Life is Strange, Harmony: The Fall of Reverie, Tell Me Why czy Remember Me. Tym razem otrzymujemy eksperymentalną przygodówkę logiczną z perspektywy trzeciej osoby, której tematem przewodnim jest wspinaczka.

Za sprawą Jusant wyruszamy w podróż na szczyt olbrzymiej wieży. Podczas wędrówki odkrywamy różnorodne biomy, poznając jednocześnie historię miejsca, w którym rozgrywa się akcja. Dysponując rozmaitymi narzędziami do wspinaczki i powoli szlifując swoje umiejętności, jednocześnie kontrolując poziom kondycji postaci, sukcesywnie osiągamy mniejsze lub większe postępy. Nie jest to jednak łatwe, gdyż otoczenie ciągle się zmienia…

Jusant to prosta do zrozumienia, ale trudna do perfekcyjnego opanowania produkcja, w trakcie której towarzyszy nam wodny kompan pełniący niejako funkcję naszego mentora. Wspólnie z nim dynamicznie lub szybko (gra nie narzuca tempa) eksplorujemy świat, słuchając klimatycznego soundtracku, zwiedzając suche wietrzne stoki czy też szukając wskazówek w mrocznych tunelach. 

Oprawa wizualna w Jusant jest w pełni trójwymiarowa i niezwykle klimatyczna. Autorzy dużą wagę przywiązali do tego, by lokacje były pełne różnorodnych detali. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5-7400 lub AMD Ryzen 3 1300X, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB lub AMD RX 480 4 GB VRAM, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym