Icewind Dale: Enhanced Edition

Premiera:
30.10.2014
Gatunek:
Producent:
Wydawca:
PEGI:
Od 12 lat

O grze

Icewind Dale: Enhanced Edition jest rozszerzoną wersją gry Icewind Dale, która pierwotnie ukazała się na PC, ale z czasem zadebiutowała także na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch.

Teatrem działań gracza w Icewind Dale: Enhanced Edition jest Dolina Lodowego Wichru znajdująca się w północnej części Zapomnianych Krain. Na samym początku rozbudowanej kampanii (kilkadziesiąt godzin zabawy) dowiadujemy się, że zło budzi się do życia, a nasza ekipa ma za zadanie przeżyć długą i wymagającą podróż, w trakcie której spróbuje rozprawić się z nadciągającym zagrożeniem.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tutaj do czynienia z klasyczną grą cRPG, w której rozgrywkę ukazano z perspektywy rzutu izometrycznego. Osoby mające do czynienia z Icewind Dale zauważą, że wersja Enhanced Edition zawiera nowe zadania, które zostały wycięte z oryginału, ponad 30 nowych klas i podklas, nowe przedmioty, nowe czary i wiele innych atrakcji. Na uwagę zasługuje także nowy, bardzo niski poziom trudności.

Icewind Dale: Enhanced Edition na PC oferuje doskonale znany interfejs użytkownika oraz system sterowania przy wykorzystaniu klawiatury i myszki. Edycje konsolowe zostały odpowiednio przebudowane, dzięki czemu autorzy dostosowali je do kontrolowania drużyny bohaterów za pomocą gamepadów.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, procesor Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, DirectX 9.0c, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Recenzje tej gry:

73
7,9
Recenzja
Kamil Ostrowski
Recenzja Icewind Dale: Enhanced Edition - kolejne kultowe RPG na tabletach i...
Dolina Lodowego Wichru potrafi być urokliwym miejscem. Szkoda tylko, że aż tyle w niej yeti, nieumarłych, jaszczuroludzi, demonów i żywych trupów, a nie bardzo jest z kim pogadać.
08.12.2014
73

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Całotygodniowa promocja na Steam. Gry na PC taniej nawet o 95% – przegląd ofert
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Bloons TD 6, Darkest Dungeon, Metal Hellsinger czy Yes, Your Grace.
02.04.2024
Radosław Krajewski
Aż 15 darmowych gier w Amazon Prime Gaming w kwietniu. Popularna strzelanka i...
Tym razem Amazon zaszalał z ofertą gier w ramach abonamentu Prime Gaming.
30.03.2023
Mikołaj Ciesielski
Ruszyła kolejna Tygodniowa Wyprzedaż na GOG.com. Gry na PC taniej nawet o 90%
Na platformie GOG.com pojawiły się nowe oferty specjalne skierowane do użytkowników komputerów osobistych.
21.02.2022
3
LM
Klasyczne RPG z wyczekiwaną łatką. Zmiany w Baldur’s Gate i Icewind Dale
Rozbudowane przez Beamdog klasyki gatunku RPG porzuciły wsparcie dla 32-bitowych OS-ów. Zmiany w edycjach rozszerzonych Baldur’s Gate, Baldur’s Gate 2 i Icewind Dale.
20.04.2021
3
3
LM
Baldur's Gate i Icewind Dale do poprawy. Beamdog szykuje sporą aktualizację
Masa ulepszeń, poprawek, usunięcie setek błędów i wprowadzenie pomniejszych nowinek w klasykach Enhanced Edition.
12.11.2020
3
Wincenty Wawrzyniak
Prawdziwa uczta dla fanów uniwersum Dungeons & Dragons – wyprzedaż klasyków na...
Mamy świetne wieści dla fanów uniwersum Dungeons & Dragons (lub tych, którzy chcą poszerzyć swoją bibliotekę gier o kilka klasyków) – w sklepie GOG.com ruszyła kolejna wyprzedaż.
14.04.2020
1
pepsi
Baldur's Gate, Torment i Icewind Dale na konsolach nieco opóźnione
Niemal w ostatniej chwili przełożony został termin wydania RPG-owych klasyków sprzed lat na konsolach obecnej generacji. Na ich premierę nie będzie trzeba jednak długo czekać.
25.09.2019
1
Wincenty Wawrzyniak
Kolekcjonerskie wydania klasyków cRPG-owego świata na konsolach
Firma Skybound zdecydowała się na wydanie edycji kolekcjonerskich największych klasyków gatunku cRPG na konsolach – zapowiadają się znakomicie.
28.06.2019
Patryk Purczyński
Agent 47 ma nas na muszce w Hitman: Sniper. Gra już w sprzedaży
W App Store i Google Play można nabywać już nową grę z Agentem 47 w roli głównej, Hitman: Sniper. Tytuł wiele zdradza na temat natury tej produkcji.
04.06.2015