Klasyczne RPG z wyczekiwaną łatką. Zmiany w Baldur’s Gate i Icewind Dale

LM
2021/04/20 11:25

Rozbudowane przez Beamdog klasyki gatunku RPG porzuciły wsparcie dla 32-bitowych OS-ów. Zmiany w edycjach rozszerzonych Baldur’s Gate, Baldur’s Gate 2 i Icewind Dale.

Klasyczne RPG z wyczekiwaną łatką. Zmiany w Baldur’s Gate i Icewind Dale

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studio Beamdog pokusiło się o drobną rewolucję wśród rozbudowanych wersji klasycznych już RPG-ów. Na serwerach Steam opublikowano obszerny pakiet aktualizacji opatrzony numerem 2.6, który wprowadza szereg zmian i poprawek dla takich produkcji jak Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition oraz Icewind Dale: Enhanced Edition. Twórcy przestrzegają, iż nie udało się wyeliminować wszystkich nieprawidłowości, ale kolejne paczki usprawnień są w drodze.

Tymczasem łatka 2.6 oferuje przede wszystkim wsparcie i zarazem lepszą kompatybilność RPG-ów z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Jednocześnie Beamdog zarzuciło wsparcie dla architektury 32-bitowej i opublikował nowe wymagania sprzętowe. Co ważne, łatka na tę chwilę zadebiutowała wyłącznie dla Steam, podczas gdy GOG i App Store otrzymają ją niezwłocznie, ale nie mamy żadnego konkretnego terminu.

GramTV przedstawia:

Twórcy postarali się o zmiany i poprawki zaadresowane do wszystkich gier jednocześnie, jak i takie, które odnoszą się do poszczególnych klasycznych RPG-ów. Pełną, obszerną listę zmian w aktualizacji 2.6 znajdziecie tutaj.

Komentarze
3
monty
Gramowicz
20/04/2021 18:36

Hmm, wydawałoby się, że z punktu widzenia polskiego gracza najważniejszą zmianą jest wprowadzenie polskiej wersji językowej Siege of Dragonspear. Ale cóż ja tam mogę wiedzieć? Nie jestem przecież patentowanym redaktorem serwisu growego. XD

wladek616
Gramowicz
20/04/2021 14:34
Khalid napisał:

Ja chce wersje pudełkowe !!!

To kup sobie (o ile są jeszcze w sklepach), przecież Cenega wydała "Enhanced Edition" w pudełkach...

Khalid
Gramowicz
20/04/2021 13:48

Ja chce wersje pudełkowe !!!