Farming Simulator 25

Premiera:
12.11.2024
Gatunek:
Platforma:

O grze

Farming Simulator 25 to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu, w którym mamy okazję zarządzać własnym gospodarstwem rolnym. Jest to zarazem pierwsza część serii adresowana wyłącznie do posiadaczy PC oraz konsol Xbox Series X/S i PlayStation 5. Za stworzenie tytułu niezmiennie odpowiada GIANTS Software.

Pod względem ogólnych założeń w mechanice rozgrywki Farming Simulator 25 stanowi ewolucję pomysłów opracowanych na potrzeby wcześniejszych gier. Oznacza to, że zabawa skupia się na przemierzaniu otwartego świata, hodowaniu zwierząt, uprawie roślin i wykonywaniu wielu innych czynności związanych z pracą na farmie. Oznacza to, że będziemy musieli niekiedy zaorać pole, zasiać nowe warzywa, sprzedać plony czy też kupić bądź wypożyczyć maszyny niezbędne do wykonania wspomnianych zadań. Tych ostatnich w Farming Simulator jest ponad 400 i każda z nich została wiernie odwzorowana przez autorów. 

Farming Simulator 25 oddaje do dyspozycji graczy różnorodne mapy, w tym po raz pierwszym lokację osadzoną w klimatach Azji Wschodniej wypełnioną polami ryżowymi, a także północnoamerykańską miejscówkę z wieloma przestrzeniami czy też strefę zielonych pól osadzoną w Europie Środkowej. To właśnie tam będziemy uprawiać dwa rodzaje ryżu, szpinak i inne nowe plony, a także hodować bawoły, które pojawią się obok doskonale znanych krów, owiec, świń, kur, koni i innych. 

Jako że Farming Simulator 25 powstał z myślą o zaawansowanych komputerach i nowoczesnych konsolach, twórcy mogli zwiększyć jakość oprawy wizualnej, która generowana jest za sprawą technologii GIANTS Engine 10. Na uwagę zasługuje nie tylko udoskonalona grafika, ale także poprawiona fizyka. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-6400 lub AMD Ryzen 5 1400, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 470 (3 GB VRAM, obsługa DirectX 12), szerokopasmowe połączenie internetowe, 45 GB wolnego miejsca na dysku twardym