Enshrouded

Premiera:
24.01.2024
Platforma:

O grze

Enshrouded to przygodowa gra akcji z elementami survivalu i cRPG, która została wyprodukowana przez studio Keen Games odpowiedzialne za Portal Knights. Tytuł został opracowany wyłącznie z myślą o PC

Co prawda w Enshrouded można grać samemu, lecz docelowym trybem rozgrywki jest oparty na współpracy multiplayer dla maksymalnie 16 graczy. Wcielamy się tutaj w Dziecko Płomienia będące ostatnią nadzieją wymierającej rasy. Akcja toczy się w nieprzyjaznym świecie dotkniętym mglistą zarazą, gdzie eksplorując kolejne lokacje, kolekcjonując przedmioty, tworząc nowe elementy wyposażenia i walcząc z przeciwnikami musimy zrobić wszystko, aby utrzymać się przy życiu.

Enshrouded, tak jak inne gry traktujące o przetrwaniu, wymaga ponadto od nas zbudowania schronienia. Zadbamy w tym przypadku nie tylko o stworzenie podstawowej konstrukcji, ale będziemy mogli także ją wyposażyć w meble czy też udekorować, wyróżniając swoje miejsce zamieszkania na tle innych. 

Oprawa wizualna gry Enshrouded została wykonana z użyciem wokseli. Gra oferuje w pełni trójwymiarową, kolorową i starannie wykonaną oprawę graficzną. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5-6400 2,7 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3,5 GHz, 16 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060lub AMD Radeon RX 580, szerokopasmowe połączenie internetowe, 60 GB wolnego miejsca na dysku twardym