GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Producent: Infinity Ward

Wydawca: Activision Blizzard

Premiera: 25.10.2019

Gatunek: akcja, strzelanka

Wersja językowa: polskie napisy

PEGI: Od 18 lat

Call of Duty: Modern Warfare to pierwszoosobowa strzelanka wydana na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Infinity Ward, a jej wydaniem zajęła się firma Activision Blizzard.

Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o FPS-a z 2007 roku, bowiem Call of Duty: Modern Warfare jest restartem popularnej serii, która doczekała się wcześniej trzech odsłon (poza Call of Duty 4: Modern Warfare na rynku ukazały się również Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Modern Warfare 3. Całość bazuje na zupełnie nowym silniku graficznym zdolnym do generowania wysokiej jakości oprawy graficznej.

Call of Duty: Modern Warfare ponownie oferuje możliwość wzięcia udziału w kampanii fabularnej pozwalającej na rozegranie misji z akcją osadzoną w czasach współczesnych. Oprócz niezwykle efektownego trybu dla jednego gracza tytuł umożliwia także rywalizację za pośrednictwem internetu w rozmaitych wariantach rozgrywki.

Należy odnotować, że w Call of Duty: Modern Warfare zaimplementowano system zdobywania punktów doświadczenia we wszystkich trybach jednocześnie. Ponadto udostępniono funkcję zabawy cross-platformowej, więc grając na PC zmierzymy się z posiadaczami edycji na Xbox One i/lub PlayStation 4 (system działa też oczywiście w drugą stronę).