Call of Duty: Modern Warfare

Premiera:
25.10.2019
Platforma:
Producent:
PEGI:
Od 18 lat

O grze

Call of Duty: Modern Warfare to pierwszoosobowa strzelanka wydana na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Infinity Ward, a jej wydaniem zajęła się firma Activision Blizzard.

Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu o FPS-a z 2007 roku, bowiem Call of Duty: Modern Warfare jest restartem popularnej serii, która doczekała się wcześniej trzech odsłon (poza Call of Duty 4: Modern Warfare na rynku ukazały się również Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Modern Warfare 3. Całość bazuje na zupełnie nowym silniku graficznym zdolnym do generowania wysokiej jakości oprawy graficznej.

Call of Duty: Modern Warfare ponownie oferuje możliwość wzięcia udziału w kampanii fabularnej pozwalającej na rozegranie misji z akcją osadzoną w czasach współczesnych. Oprócz niezwykle efektownego trybu dla jednego gracza tytuł umożliwia także rywalizację za pośrednictwem internetu w rozmaitych wariantach rozgrywki.

Należy odnotować, że w Call of Duty: Modern Warfare zaimplementowano system zdobywania punktów doświadczenia we wszystkich trybach jednocześnie. Ponadto udostępniono funkcję zabawy cross-platformowej, więc grając na PC zmierzymy się z posiadaczami edycji na Xbox One i/lub PlayStation 4 (system działa też oczywiście w drugą stronę).

Recenzje tej gry:

2
7,0
Recenzja
Michał "Muradin" Grabowski
Call of Duty: Modern Warfare - recenzja - pocztówka z "delegacji".
Reboot legendarnego Modern Warfare to świetny moment na to, aby wprowadzić zmiany, ale czy to wystarczy, aby ponownie zapisać się na kartach historii elektronicznej rozrywki?
04.11.2019
2

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Ruszyły nowe promocje w PlayStation Store. Cała masa okazji na gry na PS4 i PS5
Użytkownicy konsol PlayStation mogą skorzystać z nowych ofert specjalnych dostępnych w cyfrowym sklepie Sony.
28.09.2022
15
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Płacz Sony i kontry Microsoftu, czyli przejęcie Activision-Blizzard w...
Największa transakcja w historii branży elektronicznej rozrywki zamienia się w walkę na najmocniejsze argumenty. Stawka jest jednak tego warta.
23.09.2022
15
Mikołaj Ciesielski
Nowe Call of Duty otrzyma w tym miesiącu pierwszy teaser – informuje insider
Wygląda na to, że Activision szykuje się do prezentacji kolejnej odsłony serii Call of Duty.
11.04.2022
2
Mikołaj Ciesielski
Nadchodzi Call of Duty „nowej generacji”. Za produkcję odpowiada Infinity Ward
Activision zapowiada, że deweloperzy przygotowują „najambitniejszy plan w historii marki”.
04.02.2022
2
Wincenty Wawrzyniak
Infinity Ward straciło dwóch ważnych deweloperów od Call of Duty: Modern...
Studio pożegnało reżysera narracji Taylora Kurosaki oraz reżysera designu Jacoba Minkoffa. Deweloperzy pracowali w przeszłości nad Call of Duty: Modern Warfare.
30.05.2021
1
LM
Call of Duty Modern Warfare i Warzone zajmą mniej miejsca na dysku
Rozpoczął się kolejny etap sieciowych zmagań w Call of Duty, a wraz z nim istotne zmiany dla posiadaczy dysków o stosunkowo niskiej pojemności
30.03.2021
1
Wincenty Wawrzyniak
Activision Blizzard pozwane. Chodzi o plagiat postaci w Modern Warfare
Activision, studio Infinity Ward oraz organizacja e-sportowa Major League Gaming Corp. zostały oskarżone o plagiat postaci Mary z gry Call of Duty: Modern Warfare.
09.02.2021
Wincenty Wawrzyniak
Call of Duty: Modern Warfare – gracze narzekają na irytujące reklamy Cold War
Wygląda na to, że Activision próbuje za wszelką cenę przyciągnąć graczy Call of Duty do najnowszej odsłony, Call of Duty: Black Ops – Cold War.
26.12.2020
LM
Rusza Halloween w Call of Duty - straszne oblicze The Haunting of Verdansk
W nadchodzących tygodniach miłośnicy Call of Duty Warzone i Modern Warfare natkną się na wiele elementów nawiązujących do Piły i Teksańskiej masakry piłą mechaniczną.
20.10.2020
2
Wincenty Wawrzyniak
Rozmiar plików Call of Duty: Modern Warfare przechodzi ludzkie pojęcie
Pamiętacie, jak oficjalne wymagania sprzętowe mówiły o niezbędnych 175 GB wolnego miejsca na dysku dla gry Call of Duty: Modern Warfare? Cóż...
04.10.2020
2