Broken Ranks

Premiera:
25.01.2022
Gatunek:
MMORPG
Platforma:
PC, ios, Android
Producent:
Whitemoon Games
Wydawca:
Whitemoon Games
Język:
polskie napisy

O grze

Broken Ranks to MMORPG autorstwa polskiego studia Whitemoon. Mamy tutaj do czynienia z gruntownie odświeżoną (remake) wersją gry The Pride of Taern, która była dostępna wyłącznie za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Opisywany tytuł zadebiutował dodatkowo na PC w formie aplikacji, jak również ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemami operacyjnymi iOS/Android.

Akcja gry Broken Ranks toczy się w fantastycznym świecie. Podczas rozgrywki bierzemy udział w rozmaitych wydarzeniach, podczas których sterujemy poczynaniami Taernijczyka. Nasz bohater został zmuszony do opuszczenia ojczyzny. Walcząc o swój kraj będzie musiał znaleźć swoje miejsce, jednocześnie starając się zrobić wszystko, by odzyskać to, co zostało mu odebrane przez najeźdźców. 

Przed rozpoczęciem swojej przygody musimy stworzyć postać, wybierając jedną z siedmiu klas postaci, co pozwoli nam na dostosowanie stylu zabawy do własnych preferencji. Możemy wcielić się w barbarzyńcę, łucznika, sheeda, druida, maga voodoo, maga ognia i rycerza. Broken Ranks oferuje dość nietypowy system walki. Gracze jednocześnie wybierają swoje akcje, mając na to raptem 10 sekund. 

Broken Ranks oferuje rozgrywkę w rzucie izometrycznym, nawiązując tym samym do klasycznych komputerowych gier fabularnych, takich jak Baldur’s Gate czy Fallout. Warto jednak odnotować, że dostępne są tu rozwiązania, których obecność ucieszy fanów cyklu Heroes of Might & Magic