Za wyciek materiałów z GTA 6 odpowiada więcej niż jedna osoba? Nowe poszlaki

Radosław Krajewski
2022/09/24 17:00

Oskarżany 16-letni Brytyjczyk był tylko jednym z uczestników niedawnego wycieku nagrań z GTA 6.

W ubiegłą niedzielę do sieci trafiło około 90 materiałów z Grand Theft Auto VI. Za kradzieżą nagrań i screenów z nowej gry Rockstar Games miał stać 16-latek z Wielkiej Brytanii. Dobrze znany w środowisku haker miał również włamać się na serwery Ubera. Sprawa urosła do tego stopnia, że zainteresowały się nią amerykańskie służby, w tym FBI. W czwartek londyńska policja aresztowała nastolatka pod zarzutem hakerstwa. Może on nie być jedynym sprawcą wycieku i jak sugerują fani na GTA Forums, dostęp do materiałów mogły mieć również inne osoby.

Za wyciek materiałów z GTA 6 odpowiada więcej niż jedna osoba? Nowe poszlaki

Wyciek GTA 6 – jest więcej niż jeden podejrzany?

Nagrania udostępniła osoba posługująca się pseudonimem Teapot, ale użytkownicy forum uważają, że nie jest to jedyna osoba, która miała związek z wyciekiem. Do tego konta miał mieć również dostęp użytkownik znany pod nazwą Lily. Nie jest jednak jasne, czy ta osoba również miała dostęp do materiałów, czy jedynie logowała się na innym koncie.

Lily ma stać za kontem w aplikacji Telegram, który był używany do sprzedania kodu źródłowego GTA V za Ethereum. Wciąż nie jest jasne, czy sprawcy rzeczywiście wykradli kod gry, ale jak dotąd nie zostały przedstawione żadne dowody.

Mam dowody sugerujące, że konto na GTA Forums nie zostało ukradzione, ale zostało udostępnione. Widzieliśmy zrzuty ekranu z Telegramia z wiadomościami opublikowanymi przez Lily, pokazujące próbę opóźniania sprzedaży i fałszywych informacji na temat konta na forum – czytamy w jednym z postów.

GramTV przedstawia:

Od momentu wycieku materiałów z GTA 6 konto pozostaje nieaktywne i obecnie nie ma żadnych dowodów, że Lily posiada jakiekolwiek nagrania z gry, które miałaby rzekomo przechowywać. Administratorzy forum odradzają klikanie w jakiekolwiek udostępnione materiały od tego użytkownika lub cokolwiek innego opublikowanego na grupie na Telegramie.

Sytuacja jest rozwojowa i mogą nastąpić dalsze dochodzenia w zależności od aktywności wszystkich stron. Chcemy zminimalizować możliwość dezinformacji i dalszych nadużyć, dlatego na razie zamykamy spekulacje i blokujemy ten wątek – napisano na GTA Forums.

Wygląda więc na to, że Teapot udostępnił zdobyte z serwerów Rockstara materiały z szóstej odsłony serii Grand Theft Auto, zaś Lily prowadziła grupę na Telegramie, gdzie próbowano zdobyć pieniądze za kod źródłowy do GTA V. Nie wiadomo jednak, ile jeszcze osób mogło mieć dostęp do konta Teapot, ale użytkownicy forum sądzą, że nie tylko tych dwóch użytkowników mogło być zamieszanych w kradzież nagrań.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!