Haker odpowiedzialny za wycieki z GTA VI aresztowany? [aktualizacja]

Maria Wawrzyniak
2022/09/23 16:30

Policja w Londynie potwierdziła aresztowanie 17-letniego hakera, który – według plotek – może być odpowiedzialny za wycieki z Grand Theft Auto VI.

AKTUALIZACJA: Jak podaje dziennikarz z serwisu Reuters, Matthew Keys, przestępstwo ma być związane z włamaniem na serwery Rockstar Games i – prawdopodobnie – Uber Technologies.

Wczytywanie ramki mediów.

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom – podajemy za serwisem Rockstar IntelCity of London Police poinformowało, że wieczorem w czwartek (czyli wczoraj) aresztowano 17-latka w Oxfordshire pod zarzutem hakerstwa. Mowa tutaj o specjalnej jednostce policji patrolującej obszary City of London, jednej z gmin Londynu. Aresztowania dokonano w ramach śledztwa wspieranego przez National Cyber Crime Unit.

Haker odpowiedzialny za wycieki z GTA VI aresztowany? [aktualizacja]

Haker odpowiedzialny za wycieki z GTA VI w areszcie?

Choć nie jest to potwierdzona informacja, społeczność związana ze studiem Rockstar Games oraz serią Grand Theft Auto twierdzi, że policja złapała nastoletniego hakera odpowiedzialnego za włamanie na serwery studia i wycieki z Grand Theft Auto VI. Według wcześniejszych doniesień za włamanie odpowiedzialna jest grupa Lapsus$, której liderem ma być 17-letni mieszkaniec Oxfordshire.

GramTV przedstawia:

Choć mówiono o 16-latku, haker miał skończyć już 17 lat. Dodatkowo na początku tego roku był już aresztowany i został zwolniony za kaucją. Funkcjonariusze nie potwierdzili jeszcze, iż aresztowana osoba związana jest z włamaniem – pozostaje czekać na dalszy rozwój informacji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!