Tom Holland nie może pojawić się w uniwersum Spider-Mana od Sony. Zaskakujące warunki umowy z Marvelem

Radosław Krajewski
2022/11/14 14:50

Marvel zablokował pojawienie się Spider-Mana w jego własnym uniwersum od Sony.

W 2019 roku zakończyła się pierwsza umowa podpisana przez Sony i Marvela, dzięki której Spider-Man mógł pojawić się w MCU. Po różnych komplikacjach studia po kilku tygodniach doszły do porozumienia, na mocy której została zawarta kolejna umowa, przedłużająca współpracę o kilka kolejnych występów Pajączka granego przez Toma Hollanda. To właśnie w tej umowie Marvel zapewnił sobie wyłączność na pojawienie się aktora w kinowych produkcjach, tym samym Holland nie może pojawić się w żadnym filmie z uniwersum Sony bez wyrażenia na to zgody Kevina Feige’a.

Tom Holland nie może pojawić się w uniwersum Spider-Mana od Sony. Zaskakujące warunki umowy z Marvelem

Marvel zablokował pojawienie się Toma Hollanda w Venomie

Według raportu scoopera Heavy Spoilers, który wcześniej ujawnił, że Marvel szykuje w szóstej części Avengers jeszcze większą bitwę, niż ta z armią Thanosa w Avengers: Koniec gry, Sony Pictures zgłosiło do Marvela chęć wykorzystania Spider-Mana Toma Hollanda w formie cameo w pierwszej części Venoma z 2018 roku. Studio zablokowało te plany, odmawiając Sony pojawienie się aktora w ich uniwersum.

GramTV przedstawia:

Jednym z warunków nowej umowy między Marvel Studios a Sony Pictures było „połączenie franczyzy z MCU”. W Venomie 2: Carnage zobaczyliśmy scenę po napisach, w której Eddie Brock i jego symbiot zostali przeniesieni do innego świata, w którym jest Spider-Man Toma Hollanda. Z kolei w Spider-Man: Bez drogi do domu Tom Hardy zadebiutował w MCU w scenie po napisach, w której wrócił do swojej rzeczywistości. Tym samym Feige połączył oba uniwersa zgodnie z umową, ale tylko jednostronnie. Marvel nie jest zainteresowany udostępnieniem postaci z MCU w uniwersum Sony, tym samym szanse na Spider-Mana Toma Hollanda walczącego u boku Venoma są raczej znikome.

W tej chwili nie wiadomo, jakie plany mają oba studia na dalszą współpracę. Według niedanych plotek nowa umowa między studiami jest już podpisana i czeka na swoje ogłoszenie. Marvel planuje nakręcenie nowej trylogii ze Spider-Manem, która będzie wchodzić w skład kolejnych faz MCU.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!