Czarna Pantera 2 spełniła oczekiwania i rozbiła bank. Nowy rekord listopada

Radosław Krajewski
2022/11/14 10:10
1
0

Marvel ma wiele powodów do radości.

Po wielkim sukcesie pierwszej części nikt nie miał wątpliwości, że druga odsłona Czarnej Pantery również poradzi sobie w kinach na całym świecie. Jeszcze w sobotę informowaliśmy, że najnowsza produkcja Marvela zarobiła z pokazów przedpremierowych ponad 58 mln dolarów w 44 krajach. Świetny start przełożył się na pozostałe dni z minionego weekendu i Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zdominowała amerykański box office, zgarniając aż 180 milionów dolarów. Film spełnił więc wysokie oczekiwania, gdyż analitycy przewidywali wyniki z weekendu otwarcia w tych granicach.

Czarna Pantera 2 spełniła oczekiwania i rozbiła bank. Nowy rekord listopada

Nowe rekordy w amerykańskim box office

Uzyskany wynik przez nowy film Marvela pozwolił pobić dotychczasowy listopadowy rekord w Ameryce, który przez dziewięć lat należał do Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia z 158 milionami dolarów. Czarna Pantera 2 może pochwalić się drugim najwyższym wynikiem wpływów z kin dla filmów debiutujących w tym roku (tuż za Doktor Strange w multiwersum obłędu z 187,4 mln dolarów) oraz trzynastym najwyższym otwarciem dla całego amerykańskiego rynku.

GramTV przedstawia:

Produkcja zadebiutowała również na pozostałych 55 rynkach, z których uzyskała 150 mln dolarów. To także drugie najlepsze otwarcie dla zagranicznych rynkach w tym roku po Thor: miłość i grom, który uzyskał 159 mln dolarów. Najlepszymi rynkami okazały się Wielka Brytania – 15 mln USD, Francja – 13,7 mln USD, Meksyk – 12,8 mln USD, Korea - 8,9 mln USD oraz Brazylia – 7,1 mln USD.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu globalnie zarobiła 330 mln dolarów. To więcej niż czwarta część Thora, która na premierę zgarnęła 303,2 mln dolarów. Sporo zabrakło do globalnych wyników drugiego Doktora Strange’a, który w analogicznym okresie mógł liczyć na aż 449,4 mln dolarów.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
14/11/2022 12:00

Brawo!