Tango Gameworks traci lidera i założyciela. Shinji Mikami odchodzi ze studia

Mikołaj Ciesielski
2023/02/23 09:30
0
0

Japoński deweloper po 12 latach rozstaje się ze swoim zespołem.

Tango Gameworks traci lidera i założyciela. Shinji Mikami odchodzi ze studia

W zeszłym miesiącu Tango Gameworks sprawiło miłą niespodziankę, wydając niespodziewanie Hi-Fi Rush. Nowa produkcja twórców serii The Evil Within i Ghostwire: Tokyo podbiła serca graczy, a sami twórcy uważają wspomniany tytuł za najlepszą grę w swoim portfolio. Niestety przyszedł czas na złe wieści, które z pewnością zasmucą wielu fanów japońskiego zespołu. Okazuje się bowiem, że ze studiem postanowił pożegnać się legendarny Shinji Mikami.

Shinji Mikami po 12 latach opuszcza założone przez siebie studio Tango Gameworks

Jak informuje serwis TrueAchievements, Todd Vaughn – starszy wiceprezes firmy Bethesda – miał wysłać wiadomość mailową do wszystkich pracowników grupy ZeniMax Media, w której poinformował, że Shinji Mikami po 12 latach opuści założone przez siebie studio Tango Gameworks.

Piszę dzisiaj, aby poinformować, że szef studia Shinji Mikami zdecydował się opuścić Tango Gameworks w nadchodzących miesiącach. Mikami-san był kreatywnym liderem i wspierającym mentorem dla młodych programistów w Tango przez 12 lat, pracując w tym czasie nad serią The Evil Within, Ghostwire: Tokyo i oczywiście Hi-Fi Rush” – napisał Vaughn

GramTV przedstawia:

Shinji Mikami to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w branży gier wideo. Japończyk może pochwalić się 33-letnim doświadczeniem. Założyciel Tango Gameworks w trakcie swojej kariery miał okazję rozwijać m.in. gry z serii Resident Evil, Dino Crisis, Devil May Cry czy też Vanquish. W tym momencie nie wiadomo jednak, czym Mikami zajmie się po opuszczeniu dotychczasowego miejsca pracy.

Na koniec przypomnijmy, że wspomniane na początku Hi-Fi Rush dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, a także w usłudze Xbox Game Pass. Najnowsza produkcja studia Tango Gameworks może pochwalić się pełną polską wersją językową. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Hi-Fi Rush - nagły atak przyszłej gwiazdy rocka.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!