Hi-Fi Rush

O grze

Hi-Fi Rush to rytmiczna gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, która została opracowana przez studio Tango Gameworks i udostępniona dzięki firmie Bethesda Softworks na PC oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Głównym bohaterem Hi-Fi Rush jest nastolatek imieniem Chai. Samozwańcza przyszła gwiazda rocka musi stawić czoła nikczemnej korporacji, która pragnie zniszczyć wszystkie defekty. A takim mianem określany jest właśnie nasz protagonista, gdyż w wyniku (nie)szczęśliwego wypadku w serce został mu wlutowany odtwarzacz muzyki. Wydarzenie to ma ogromne uzasadnienie w mechanice rozgrywki, bowiem opiera się ona na walce w rytm muzyki.

Hi-Fi Rush to jednak nie tylko eksploracja różnorodnych poziomów, kolekcjonowanie przedmiotów i stawianie czoła napotkanym wrogom, w grze znajdziemy elementy platformówki, nie zabraknie także prostych zagadek logicznych. Co ciekawe, osoby nieczujące rytmu także mogą zainteresować się produkcją, gdyż idealne wyczucie nie jest tutaj wymagane, ale jeśli uda nam się w odpowiednim tempie atakować wrogów, to - przykładowo - zadamy im większe obrażenia. 

Oprawa wizualna gry Hi-Fi Rush została wykonana w komiksowym stylu. To zgoła odmienne podejście twórców produkcji, czyli studia mającego na koncie niezwykle mroczne The Evil Within i The Evil Within 2, a także Ghostwire Tokyo.

W ramach ciekawostki warto dodać, że Hi-Fi Rush zostało zapowiedziane 25 stycznia 2023 podczas konferencji Developer_Direct. Ogłoszono jednocześnie, że produkcja jest już dostępna w sprzedaży. To jedna z niewielu takich sytuacji w branży elektronicznej rozrywki - zwykle od ujawnienia tytułu do jego rynkowego debiutu mija co najmniej kilka miesięcy w trakcie których wydawca podgrzewa atmosferę przed premierą, sukcesywnie publikując zrzuty ekranowe i materiały wideo z nadchodzącego tytułu.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-6500 lub AMD Ryzen 3 1200, 8 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon RX 560 lub NVIDIA GeForce GTX 1050, DirectX 12, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Recenzje tej gry:

2
9,1
Recenzja
Mateusz Mucharzewski
Recenzja Hi-Fi Rush - nagły atak przyszłej gwiazdy rocka
Nie wiem czy ktoś mógłby wymyślić, że z dnia na dzień dostaniemy nie tylko świetną grę, ale też jeden z najlepszych tytułów na wyłączność dla Xboksa.
01.02.2023
2

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 5
Hi-Fi Rush
27.02.2023

Treści o tej grze:

Patrycja Pietrowska
Twórcy Hi-Fi Rush oficjalnie żegnają miejsce pracy. Ostatni dzień w studio...
Deweloperzy dzielą się zdjęciami z ostatniego dnia w studio.
15.06.2024
2
Patrycja Pietrowska
Hi-Fi Rush dostało ostatnią aktualizację. Twórcy dziękują graczom za wsparcie
„Wszyscy jesteście gwiazdami rocka!”
16.05.2024
2
Patrycja Pietrowska
„Odwrócony” review bombing Hi-Fi Rush. Gracze wyrażają wsparcie dla Tango...
Na platformie Steam pojawiła się masa pozytywnych opinii i słów wsparcia dla twórców.
10.05.2024
12
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Zgłupieć jak Microsoft. Tak niszczy się lata odbudowy marki
Zamknięcie 4 studiów i zwolnienie ludzi tuż po przejęciu o wartości ponad 70 mld dolarów to jednak coś, co może zrobić tylko korporacja bez jakiejkolwiek wizji.
10.05.2024
12
1
Mikołaj Ciesielski
Shinji Mikami w trzech słowach skomentował zamknięcie studia Tango Gameworks
Japoński deweloper odszedł ze swojego zespołu w zeszłym roku.
09.05.2024
1
Mikołaj Ciesielski
Wielkie gry, wielkie okazje w PlayStation Store. Nowe promocje na gry PS4 i PS5
Gracze mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Banishers: Ghosts of New Eden, Hi-Fi Rush czy Like a Dragon: Infinite Wealth.
08.05.2024
4
Radosław Krajewski
Microsoft zamyka 4 studia należące do Bethesdy. W tym twórców Redfalla i Hi-Fi...
Aż cztery studia deweloperskie podlegające Bethesdzie zostały zamknięte przez Microsoft. Kontynuacji Redfalla i Hi-Fi Rush raczej się nie doczekamy.
07.05.2024
4
Felieton
Michał "Muradin" Grabowski
Sprawdzamy jak Hi-Fi Rush sprawuje się na PlayStation 5!
Kilka gier od Microsoftu trafiło na PlayStation, co niektórzy mogą uznać za koniec świata. Dziś sprawdzamy jak wypada port Hi-Fi Rush na PS5!
12.04.2024
Krzysztof Żołyński
Twórca Resident Evil otwiera nowe studio. Po prawie 14 latach Shinji Mikami...
Shinji Mikami opuścił Tango Gameworks rok temu. Jednak dopiero teraz ogłosił, że założył własne studio. Ciekawe nad jakimi projektami zamierza pracować twórca Resident Evil.
23.03.2024
Patrycja Pietrowska
Pre-load Hi-Fi Rush na PlayStation 5 już dostępny. Premiera rytmicznej gry na...
Zainteresowani Hi-Fi Rush na PS5 mogą już szykować się do gry.
18.03.2024