Strażnicy Galaktyki 3 rozczarują? To może być wielki problem dla Marvela

Radosław Krajewski
2023/04/14 14:00
2
0

Nie wygląda to dobrze.

Zmęczenie superbohaterskimi produkcjami zaczyna coraz bardziej dawać się we znaki Marvelowi. Ant-Man i Osa: Kwantomania zarobiła na całym świecie zaledwie 466,8 mln dolarów, czyli mniej nawet od pierwszej części (518,8 mln USD). Ant-Man 3 może więc przynieść ogromne straty finansowe, które Disney zamierza częściowo odbić na sprzedaży filmu na VOD i płytach DVD oraz Blu-ray, dlatego produkcja może szybko nie trafić do biblioteki Disney+. Jeżeli Marvel mógł liczyć na sukces któregokolwiek tegorocznego filmu, to z pewnością na Strażników Galaktyki 3. Produkcja ostatnio otrzymała nowy zwiastun, na którym mogliśmy zobaczyć Sylvestra Stallone’a jako Stakara Ogroda. Jednak najnowsze prognozy finansowe wskazują, że film Jamesa Gunna rozczarowuje i nie przyciągnie tłumów do kin.

Strażnicy Galaktyki 3 rozczarują? To może być wielki problem dla Marvela

Strażnicy Galaktyki 3 rozczarują wynikami finansowymi z kin?

Według najnowszych szacunków serwisu Deadline Strażnicy Galaktyki 3 zarobią w weekend otwarcia w Ameryce zaledwie 130 milionów dolarów. To wynik lepszy od pierwszych Strażników Galaktyki (94,3 mln USD), ale gorszy od drugiej części (146,5 mln USD).

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że jeszcze w zeszłym roku produkcje Marvela nie miały problemów, aby już na start zarobić ogromne pieniądze. Doktor Strange w multiwersum obłędu wystartował z 187 mln USD, Thor: miłość i grom z 144 mln USD, a Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z 181 mln USD. Jeżeli prognozy Deadline się sprawdzą, to Marvel będzie mógł być rozczarowany premierowym weekendem Strażników Galaktyki 3.

Nieco inne szacunku podaje serwis Box Office Pro, który prognozuje otwarcie filmu na poziomie 120-155 mln dolarów w Ameryce. Jeżeli sprawdziłaby się górna granica, wtedy ostatni film Jamesa Gunna stworzony dla Marvela trafiłby do czołówki MCU pod względem przychodu z premierowego weekendu, plasując się na 10 lub 11 pozycji.

GramTV przedstawia:

Niepokojące są również prognozy o łącznych zarobkach Strażników Galaktyki 3 z amerykańskich kin. Film miałby zarobić od 288 do 403 mln dolarów. I ponownie, gdy górna granica pozwoliłaby filmowi stać się kinowym przebojem, tak dolna potwierdziłaby, że widzowie są coraz bardziej zmęczeni uniwersum Marvela i nawet przy takich produkcjach, rezygnują z wybrania się do kina, czekając na premierę filmu na streamingu.

W obsadzie filmu znaleźli się: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan, Pom Klementieff, Sean Gunn, Sylvester Stallone, Will Poulter i Chukwudi Iwuji.

Przypomnijmy, że premierę Strażników Galaktyki 3 zaplanowano na 5 maja 2023 roku.

Komentarze
2
Gotenssjgoddark
Gramowicz
15/04/2023 10:52

Wymyślone są te dane zamiast prawdziwe 

dariuszp
Gramowicz
14/04/2023 17:35

Tyle że to jest na podstawie wymysłów a nie realnych danych.