Ostatnie duże nowości wprowadzi do Baldur’s Gate 3 patch numer 7. Kolejne aktualizacje będą na mniejszą skalę

Patrycja Pietrowska
2024/06/18 14:55
0
0

„Ostateczny moment przekazania” tytułu w ręce graczy ma nastąpić wraz z wprowadzeniem oficjalnych narzędzi moderskich.

W drugiej połowie kwietnia Larian Studios przekazało, że wraz z łatką opatrzoną numerem 7 do gry trafią oficjalne narzędzia moderskie. Na początku czerwca natomiast, pierwsi autorzy modów otrzymali już dostęp do zamkniętych testów aktualizacji. Teraz szef Larian Studios przekazał, że wspomniany patch będzie ostatnim, który wprowadzi do gry duże nowości.

Baldur’s Gate 3
Baldur’s Gate 3

Łatka wprowadzająca oficjalne narzędzia moderskie będzie ostatnią dużą aktualizacją do Baldur’s Gate 3

Ostatnia duża aktualizacja Baldur’s Gate 3 trafiła do gry w lutym bieżącego roku. Wówczas otrzymaliśmy między innymi ulepszone animacje pocałunków czy poprawione przerywniki filmowe. Od tego czasu Larian Studios przygotowuje łatkę opatrzoną numerem 7, która ma stanowić „ostateczny moment przekazania” produkcji w ręce graczy.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla nas, nad którą teraz pracujemy, jest możliwość samodzielnego modyfikowania Baldur's Gate 3 przez graczy. Myślę, że to będzie moment, w którym powiemy: „Okej, teraz [gra – dop. red] jest w pełni Wasza” – powiedział podczas zorganizowanego przez BAFTA spotkania Swen Vincke.

GramTV przedstawia:

Jak podaje serwis Eurogamer, podczas zorganizowanego przez BAFTA spotkania, Swen Vincke odniósł się do tematu rozwoju gry. Deweloper podkreślił, że aktualnie zespół priorytetowo traktuje dostarczenie graczom oficjalnych narzędzi moderskich. Szef Larian Studios przyznał, że prace nad aktualizacją nie zostały jeszcze zakończone, jednak nie może się doczekać, aż ostatecznie przekaże tytuł w ręce graczy.

Pracujemy nad naszym nowym projektem, jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi grami. Jesteśmy również kreatywnymi duchami, nie chcemy robić ciągle tego samego, naprawdę chcemy iść naprzód i robić nowe rzeczy. – dodał szef Larian Studios.

Twórca zaznaczył jednak, że wydanie siódmej aktualizacji nie oznacza całkowitej rezygnacji ze wsparcia Baldur’s Gate 3. Kolejne łatki mają być jednak na znacznie mniejszą skalę i będą ograniczać się do „poprawek krytycznych błędów”.

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało 3 sierpnia 2023 roku. Tytuł jest dostępny na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!