Ogromna aktualizacja Baldur's Gate 3 już dostępna. Nie tylko nowe pocałunki

Patrycja Pietrowska
2024/02/16 16:25
2
0

Larian Studios podało bardzo długą listę zmian i nowości, które trafiły do Baldur's Gate 3.

Aktualizacja, przed której rozmiarem ostrzegali nas twórcy jakiś czas temu, jest już dostępna. W związku z tym Larian Studios udostępniło długą listę zmian i poprawek, które trafiły do Baldur's Gate 3. Ulepszonych animacji doczekały się nie tylko pocałunki, a dodatkowo naprawiono masę różnorodnych błędów.

Ogromna aktualizacja Baldur's Gate 3 już dostępna. Nie tylko nowe pocałunki

Aktualizacja numer 6 trafiła już do Baldur’s Gate 3

Jak zauważyli sami twórcy w opisie aktualizacji, "walentynkowa" łatka trafiła do graczy dwa dni po święcie zakochanych. Zgodnie z zapowiedziami, ulepszone zostały między innymi animacje pocałunków, ale również zachowania towarzyszy w obozie. Larian Studios zaznacza, że nasze miejsce odpoczynku będzie teraz bardziej „żywe”.

Jednak aktualizacja opatrzona numerem 6 to nie tylko nowe animacje. Jak podają deweloperzy, naprawiono masę błędów zgłaszanych przez graczy, a także wprowadzono kilka poprawek i ulepszeń. Twórcy zadbali między innymi o to, aby podczas dialogu gra nadawała priorytet naszemu awatarowi jako głównemu mówcy. Poprawiono także niektóre przerywniki filmowe, jak również wyeliminowano błąd uniemożliwiający podróżowanie między aktami. Dodatkowo użytkownicy Xboxów nie powinni już borykać się z awarią, która występowała podczas rozpoczynania lub kończenia gry.

GramTV przedstawia:

Pełna lista zmian jest naprawdę niezwykle okazała, co pokazuje tylko jak bardzo Larian dba o swoje dzieło. Poprawki obejmują rozgrywkę, walkę, interfejs użytkownik czy dźwięk.

Aktualizacja numer 6 jest już dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. I choć jej rozmiar to około 20 GB, aby ją zainstalować na PC oraz Steam Decku należy mieć w zanadrzu 150 GB wolnej przestrzeni. Twórcy sugerowali natomiast, aby odinstalować grę i pobrać ponownie zaktualizowaną wersję Baldur's Gate 3.

Komentarze
2
ZubenPL
Gramowicz
17/02/2024 15:29

W końcu po pół roku poprawili to że Bane nie miał dubbingowanych dialogów. Trochę długo zważywszy że dialogi cały czas były w plikach gry. Ciekawe kiedy poprawią nie działającą zagadkę pod pałacem Cazadora. 

dariuszp
Gramowicz
17/02/2024 00:01

Nie miałem tyle wolnej przestrzeni i się zainstalowało. 

Podoba mi się że nie muszę teraz gadać z jednym członkiem zespołu by opuścił go i z drugim by dołączył. Usprawnili to. Teraz gadasz z jedną osobą.