Baldur’s Gate 3 otrzyma oficjalne narzędzia do modowania. Trwają już testy dużej aktualizacji

Patrycja Pietrowska
2024/06/04 08:50
0
0

Wsparcie modyfikacji trafi do gry w ramach dużej aktualizacji numer 7.

W drugiej połowie kwietnia dowiedzieliśmy się, że Larian Studios szykuje kolejną dużą aktualizację. Łatka numer 7 ma zaoferować graczom między innymi oficjalne narzędzia moderskie, które pozwolą zmieniać oprawę wizualną, statystyki czy animacje. Teraz twórcy postanowili zdradzić nieco więcej szczegółów.

Baldur’s Gate 3 otrzyma oficjalne narzędzia do modowania. Trwają już testy dużej aktualizacji

Oficjalne narzędzia moderskie do Baldur’s Gate 3 już w fazie zamkniętych testów

Na platformie Steam ukazał się nowy wpis od twórców Baldur’s Gate 3. Komunikat nawiązuje do oficjalnego wsparcia modyfikacji, które ma trafić do gry wraz z łatką numer 7. Wspomniana aktualizacja ma natomiast zadebiutować we wrześniu bieżącego roku.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, pierwsi autorzy modów biorą już udział w zamkniętych testach łatki. W lipcu z kolei zostanie otwarta rejestracja do kolejnej zamkniętej bety, do której dostęp otrzyma około 1000 graczy. Zaproszeni sprawdzą między innymi modyfikacje stworzone wcześniej przez moderów. Larian Studios planuje w tym czasie zbierać opinie, aby wydana we wrześniu aktualizacja była jak najbardziej dopracowana

GramTV przedstawia:

Narzędzia moderskie mają pozwolić między innymi na projektowanie nowych zaklęć, dodawanie broni i zbroi czy tworzenie nowych klas postaci. Oficjalne wsparcie w pozytywny sposób wpłynie na kompatybilność modyfikacji z grą, a same mody będą dostępne na platformie Mod.io. Początkowo dostępu do narzędzi oraz modów mogą spodziewać się użytkownicy pecetów, ale oficjalnego wsparcia doczekają się także gracze konsolowi i posiadacze Maców. Twórcy zaznaczają jednak, że tworzenie modyfikacji będzie możliwe wyłącznie na komputerach osobistych, ze względu na ograniczenia innych platform.

Warto przy okazji wspomnieć, że belgijski zespół pracuje również nad wprowadzeniem funkcji cross-play oraz trybu fotograficznego. Ponadto wraz z siódmą łatką do gry ma trafić więcej złych zakończeń, które pozwolą „wyciągnąć jeszcze mroczniejsze wnioski z najbardziej złowieszczych rozgrywek”.

Na zakończenie przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra zadebiutowała na rynku 3 sierpnia 2023 roku.

Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!