Netflix anuluje nie tylko seriale. Serwis zrezygnował z dwóch ukończonych filmów

Radosław Krajewski
2023/01/30 16:30

Producenci mają nie lada problem.

W ostatnich tygodniach Netflixowi szczególnie mocno obrywa się za kasowanie swoich seriali. Niedawno prezes platformy, Ted Sarandos, wywołał prawdziwą burzę swoimi słowami, że Netflix „nigdy nie anulował udanego serialu”. Szczególnie zdenerwowało to fanów niektórych tytułów, takich ja Warrior Nun, czy 1899, którzy nie mogą już liczyć na nowe sezony. Jednak platforma anuluje nie tylko seriale, ale także pełnometrażowe aktorskie filmy. Producenci The Inheritance i House/Wife zostali zmuszeni do poszukania nowego dystrybutora, który zdecyduje się kupić prawa do ich ukończonych produkcji.

Netflix anuluje nie tylko seriale. Serwis zrezygnował z dwóch ukończonych filmów

Netflix wycofuje się z dystrybucji dwóch ukończonych już filmów

Ostatnio popularne stało się kasowanie ukończonych produkcji, których platformy streamingowe nie chcą w swojej ofercie. Dotyczy to zarówno Netflixa, jak i HBO Max, Disney+, czy Paramount +. Tym razem padło na najpopularniejszą platformę streamingową na świecie, która wycofała swoje plany dystrybucyjne na dwa gotowe już filmy.

GramTV przedstawia:

Pierwszym z anulowanych filmów jest The Inheritance od Alejandro Bruguésa (Juan od trupów, Nightmare Cinema). Film miał opowiadać historię miliardera Charlesa Abernathy’ego, który w przeddzień swoich 75. urodzin, zaprasza czwórkę swoich dzieci do domu, aby uchronili go przed czymś lub kimś, kto chce go zabić. Mężczyzna szantażuje swoich potomków, że nie otrzymają po nim w spadku, jeżeli nie zostanie znaleziony martwy przed świtem. Scenarzystami filmu są Joe Russo i Chris LaMont. W The Inheritance zagrali Bob Gunton, Peyton List, Austin Stowell, Brian Middleton, David Walton i Rachel Nichols.

Za House/Wife odpowiada reżyserka Danis Goulet, która wcześniej pracowała nad Nocni łowcy oraz serialem Rdzenni i wściekli. Historia skupia się wokół powracającej do zdrowia po brutalnym wypadku matki, która przenosi się wraz z całą rodziną do prototypowego inteligentnego domu. Szybko odkrywają, że dom ma wobec swoich mieszkańców złowrogie zamiary. Scenarzystami filmu są Anna Halberg i Spenser Cohen. W House/Wife występują Alice Braga, Kris Holden-Ried i Sarah Gadon.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!