Netflix zamawia drugi sezon swojego zeszłorocznego hitu. Wszystko dzięki widzom

Radosław Krajewski
2023/01/27 13:00

Platforma przedłużyła na kolejny sezon swój przebój końcówki 2022 roku.

W ostatnim czasie głównie słyszymy o kolejnych przedwcześnie anulowanych serialach przez Netflixa. Niedawno do zarzutów o nadmierne kasowanie produkcji odniósł się prezes firmy, Ted Sarandos, który w wywiadzie przyznał, że „nigdy nie anulowali udanego serialu”. Wielu widzów seriali Netflixa z pewnością by się z tym nie zgodziło, ale platforma potrafi docenić te tytuły, które zebrały odpowiednią liczbę widzów. Przykładem takiego serialu jest Zwerbowany, który niespodziewanie stał się jednym z największych hitów serwisu w grudniu ubiegłego roku.

Netflix zamawia drugi sezon swojego zeszłorocznego hitu. Wszystko dzięki widzom

Zwerbowany przedłużony na drugi sezon

Zwerbowany zadebiutował w bibliotece Netflixa 16 grudnia z ośmioma odcinkami. Serial przeciętnie poradził sobie przez premierowy weekend, zbierając tylko 52,3 mln godzin, co i tak stanowi niezły wynik, jak na nową produkcję. Jednak wraz z kolejnymi tygodniami Zwerbowany zyskiwał widzów i już w pierwszym pełnym tygodniu serial oglądano przez 95,5 mln godzin. Produkcja utrzymywała wysoki poziom oglądalności nawet pomimo premiery Wiedźmina: Rodowodu krwi, a także Zdrady z Charliem Coxem w roli głównej. W czwartym tygodniu Zwerbowany zaliczył nawet lepsze wyniki oglądalności od dwóch wspomnianych seriali, które debiutowały później. Produkcja utrzymywała się w dziesięciu najpopularniejszych anglojęzycznych serialach Netflixa przez pięć tygodni z rzędu.

Platforma zadowolona jest z wyników Zwerbowanego i podjęto decyzję o zamówieniu drugiego sezonu. Szczegóły nowych odcinków nie są na razie znane i wiemy jedynie, że głównym bohaterem pozostanie Owen Hendricks grany przez Noaha Centineo.

Nie mogę doczekać się powrotu do zabawnego, wypełnionego akcją świata Zwerbowanego. Widząc, jak bardzo nasza publiczność zaangażowała się w pełne przygód spojrzenie na świat szpiegów i Noaha [Centineo] jako Owena, jest to niesamowicie satysfakcjonujące i nie mogę się doczekać, aż jeszcze bardziej to wszystko podkręcę w drugim sezonie – powiedział producent Alexi Hawley.

GramTV przedstawia:

Historia opowiada o młodym prawniku CIA, który już w pierwszym tygodniu pracy odkrywa list z pogróżkami od dawnej pracownicy Max Meladze. Kobieta grozi, że ujawni prawdę o agencji, jeżeli nie zostanie oczyszczona z zarzutów popełnienia poważnego przestępstwa. Owen, który podróżuje po świecie z nadzieją na zrealizowanie przydzielonego mu zadania, szybko zostaje wciągnięty w niebezpieczny i absurdalny świat wielkiej polityki i nieuczciwych graczy.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
27/01/2023 13:37

No fajnie, że dobre seriale kasują, a takie gówniane średniaki wznawiają. W ogóle mi to nie przeszkadza.