Kiedy Netflix wprowadzi pakiet z reklamami do Polski? Zła wiadomość dla widzów

Radosław Krajewski
2023/01/30 13:50

Polski oddział komentuje wprowadzenie planu z reklamami.

W 2023 roku Netflix ma dwa główne cele, aby jeszcze zwiększyć ogólną liczbę subskrybentów swojej platformy. Pierwszym z nich jest ograniczenie możliwości współdzielenia kont przez osoby, które nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Według wcześniejszych zapowiedzi Netflix już wkrótce rozpocznie tę walkę, zachęcając użytkowników do zakładania własnych kont. Pomóc ma w tym spopularyzowanie najtańszego planu z reklamami, który w ubiegłym roku pojawił się w Ameryce i kilku innych krajach. Jak pokazują ostatnie badania, polscy widzowie chcą płacić mniej za dostęp do biblioteki platformy, nawet przy licznych ograniczeniach i przymusowym oglądaniu reklam. Jak jednak poinformował polski oddział Netflixa, w tej chwili nie ma żadnych planów wdrożenia tego planu na nasz rynek.

Kiedy Netflix wprowadzi pakiet z reklamami do Polski? Zła wiadomość dla widzów

Netflix nie ma obecnie w planach wprowadzania pakietu z reklamami do Polski

Portal Wirtualne Media dowiedział się, że Netflix nie rozpoczął żadnych rozmów, ani negocjacji z agencjami mediowymi, które pośredniczyłyby w sprzedaży reklam na platformie w Polsce. Platforma ma dopiero zbierać doświadczenie z krajów, w których najtańszy pakiet jest dostępny, analizując możliwości wprowadzenia oferty do pozostałych państw.

W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia z dostępności pakietu z reklamami na wybranych rynkach, będziemy analizować możliwości wprowadzenia usługi w kolejnych krajach – odpowiedziało biuro prasowe Netflix w Polsce.

GramTV przedstawia:

Wirtualne Media podało również, że z ich źródeł wynika, że abonament z reklamami pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku. Serwis przewiduje, że odbędzie się to pod koniec bieżącego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!