Marvel opóźnia premiery wszystkich seriali na Disney+. Jest jeden wyjątek

Krzysztof Żołyński
2023/09/03 15:00
0
0

Rok 2023 jest niezwykle burzliwym czasem dla branży filmowej i telewizyjnej, co spowodowało, że wiele studiów musiało dokonać ponownej oceny swoich planów premierowych.

Dla Marvela oznacza to przesunięcie wielu wcześniej ogłoszonych projektów Disney+ na nowe daty premier. Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon Lokiego będzie prawdopodobnie jedynym serialem, który streamer opublikuje zgodnie z wcześniejszym planem.

Marvel opóźnia premiery wszystkich seriali na Disney+. Jest jeden wyjątek

Chociaż istnieje wiele przyczyn powodujących zmiany planów wydawniczych, to bez wątpienia strajki scenarzystów i aktorów są najpoważniejszą z nich. Chociaż Marvel ma wiele projektów ukończonych z wyprzedzeniem i gotowych do realizacji w następnym roku, przerwa w pracach uniemożliwi studiu dalsze kręcenie nowych treści. Marvel prawdopodobnie ma wystarczającą liczbę zaplanowanych projektów gotowych do emisji, ale ich publikacja teraz spowodowałaby ogromną pustkę w kalendarzu premier w przyszłym roku. To, dlatego studio rozwleka premiery w czasie. Z pewnością da to również czas na wytchnienie przepracowanym zespołom ds. efektów wizualnych.

Marvel opóźnia premiery swoich produkcji w Disney+

Dyrektorzy Marvela zaczęli panikować w związku z trwającymi strajkami w Hollywood, ponieważ trwają one rekordowo długo. Wszyscy pamiętają, że poprzedni strajk Writers Guild of America, który trwał od końca 2007 do początku 2008 roku, czyli zaledwie 100 dni, doprowadził do paraliżującego zastoju w branży. W tym wypadku straty są trudne do przewidzenia, gdyż końca protestu nie widać.

GramTV przedstawia:

Oprócz trwających strajków, Marvel stanął w obliczu restrukturyzacji ze względu na rosnące poczucie zmęczenia superbohaterami, co grozi zmniejszeniem oglądalności, jeśli studio będzie kontynuowało swoje obecne tempo.
Podczas gdy wielu zagorzałych fanów komiksów jest skłonnych rozkoszować się ogromnym katalogiem rozszerzonej zawartości MCU, to dla przeciętnych widzów przesyt jest nie do zniesienia. Doprowadziło to do tego, że wiele filmów nie wywarła takiego wrażenia, jakiego oczekiwało studio.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!