Larian Studios oficjalnie z biurem w Warszawie. Ruszyła rekrutacja do nowego zespołu

Patrycja Pietrowska
2024/05/20 12:45
2
0

Firma odpowiedzialna za Baldur’s Gate 3 otwiera polski oddział, który pracować będzie nad „bardzo ambitnymi grami RPG”.

W drugiej połowie marca bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje o polskim oddziale Larian Studios. Teraz otrzymaliśmy oficjalny komunikat dotyczący otwarcia w Warszawie biura firmy stojącej za Baldur’s Gate 3. Ruszyła również rekrutacja do nowego zespołu, który będzie pracować nad „bardzo ambitnymi grami RPG”.

Larian Studios oficjalnie z biurem w Warszawie. Ruszyła rekrutacja do nowego zespołu

Larian Studios oficjalnie w Warszawie

Zgodnie z przekazanymi w ostatnim komunikacie prasowym informacjami, Larian Studios oficjalnie otwiera biuro w Warszawie. Polski oddział dołączy do globalnego zespołu studiów w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie oraz Kuala Lumpur. Na czele Larian Studios Warsaw stanie Ula Jach.

Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce. Cieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, szczególnie zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu. – przekazuje szefowa polskiego oddziału, Ula Jach.

Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu – jest tu bardzo dużo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze. – Swen Vincke, CEO Larian Studios.

GramTV przedstawia:

Dodatkowo warto wspomnieć, że ruszyła rekrutacja do nowego zespołu Larian Studios Warsaw. Wszystkie szczegóły związane z ofertami pracy znajdują się na oficjalnej stronie studia. Przypominamy, że firma stoi za uznaną grą Baldur’s Gate 3, która zadebiutowała 3 sierpnia 2023 roku i jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
2
Artur
Gość
20/05/2024 21:20

Jedno z najlepszych studiów do gier w Polsce, coś pięknego! BG3 absolutnie najlepsza gra w jaką grałem!

Kocham życie jako gracz
Gramowicz
20/05/2024 14:19

I bardzo kurde dobrze