Kolejny deweloper zwalnia pracowników. Tym razem kłopoty dopadły twórców Dead By Daylight

Krzysztof Żołyński
2024/06/05 19:00
0
0

Bez wątpienia 2024 rok zapisze się ponurymi liczbami w dziejach branży gamingowej. Walec zwolnień i likwidacji kolejnych deweloperów szalej w najlepsze.

Wychodzi na to, że nie ma świętości i żaden deweloper nie może czuć się bezpiecznie. Nawet studia mające w portfolio wiele tytułów, odnoszące sukcesy gry muszą liczyć się z perspektywą porażki. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy wielokrotnie opisywaliśmy podobne historie, wspominając o firmach zajmujących się grami wideo, które zmuszone były zwalniać pracowników, kasować projekty albo zamykać się na dobre. Teraz także studio Behaviour ogłosiło, że z ich zespołu zostanie zwolnionych 90 osób. Konkretnie tych, którzy są zlokalizowani w Montrealu.

Kolejny deweloper zwalnia pracowników. Tym razem kłopoty dopadły twórców Dead By Daylight

Twórcy Dead By Daylight zwalniają kolejnych pracowników. Tym razem 90 osób

Firma Behaviour wydała oświadczenie na temat zwolnień, w którym poinformowała, że z pracą żegna się 90 osób należących do ich zespołu. Mimo tej smutnej wieści, jest też coś pozytywnego, bo twórcy Dead By Daylight pozostaje na rynku i nadal ma zamiar zajmować się tym, w czym jest najlepsze, czyli tworzeniem horrorów.

GramTV przedstawia:

Można powiedzieć, że zwolnienie 90 osób to niewiele w skali firmy zatrudniającej 1300 osób, ale warto przypomnieć, że na początku roku zwolniono już 45 osób i to z tego samego studia w Montrealu. Jeśli to zsumujemy to okazuje się, że pracę straciło 10% personelu. Ponadto, jeśli sytuacja na rynku nie będzie sprzyjała firmie, to z pewnością polecą kolejne głowy.


Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!