Honkai: Star Rail - nowa gra twórców Genshin Impact pojawi się w kwietniu

Krzysztof Żołyński
2023/03/25 17:35

Twórcy Genshin Impact ogłosili w końcu datę premiery swojej nowej gry Honkai: Star Rail.

Zapowiedź nowej produkcji twórców Genshin Impact wzbudziła niemałe zainteresowanie, ale do niedawna nie mieliśmy wieści o dacie premiery. Dopiero teraz pojawiła się oficjalna zapowiedź. Szykujcie się - Honkai: Star Rail — turowa taktyczna gra RPG — pojawi się 26 kwietnia. Przy okazji jest dobra wiadomość dla posiadaczy konsol PlayStation. Wraz z terminem premiery HoYoverse ogłosiło, że ich gra będzie dostępna także na PlayStation 4 i PlayStation 5. Początkowo ogłoszono, że gra będzie dostępna jedynie na PC.

Honkai: Star Rail - nowa gra twórców Genshin Impact pojawi się w kwietniu

Mimo, że już zapowiedziano datę premiery, to w rzeczywistości niewiele wiadomo o Honkai: Star Rail. Z trailerów dowiadujemy się, że z pewnością nadal będą eksploatowane pomysły i rozwiązania z poprzednika. Honkai i Genshin zarabiają znakomicie, a więc z pewnością pomyślano, że to dobra chwila na mały skok w bok, ale niezbyt wielki, stąd wyraźne nawiązania do słynnego protoplasty w Honkai. Otrzymamy rozgrywkę w otwartym świecie, opartą o turowy system walki i historię osadzoną w tym samym wszechświecie, co Honkai Impact 3.

Honkai: Star Rail nowa gra twórców Genshin Impact

Do zarabiania posłużą skrzynki gacha (skrzynki z łupami oparte na przedmiotach i postaciach). Gra będzie dostępna na PC (samodzielna instalacja lub w sklepie Epic Games Store), iOS i Android. Zapowiedziana edycja na PS5 / PS4 pojawi się w nieznanym, późniejszym terminie.

Redfall będzie najdłuższą grą Arkane Studios. Poznaliśmy długość wątku głównego

GramTV przedstawia:

Shardpunk: Verminfall z datą premiery – gra inspirowana serią XCOM i Darkest Dungeon

AdeptiCon 2023: Nowe Modele do Warhammera 40,000 z okazji 10 edycji

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!