Shardpunk: Verminfall z datą premiery – gra inspirowana serią XCOM i Darkest Dungeon

Jakub Smolak
2023/03/25 10:30

Za produkcję odpowiada polskie studio Clockwork Pile.

Shardpunk: Verminfall to tytuł tworzony przez rodzime, jednoosobowe studio Clockwork Pile i wydany przez zespół Retrovibe, którego portfolio obejmuje takie produkcje jak Project Warlock, B.I.O.T.A. czy bardzo ciepło przyjęte Impaler. Gra wydaje się być interesującą propozycją dla fanów taktycznych turówek. Twórcy z dumą ogłosili datę premiery, a z tej okazji przygotowali specjalny trailer, który znajdziecie poniżej.

Shardpunk: Verminfall z datą premiery – gra inspirowana serią XCOM i Darkest Dungeon

Shardpunk: Verminfall – data premiery

Twórcy nie ukrywają, że podczas produkcji inspirowali się rozwiązaniami znanymi z takich tytułów jak XCOM czy Darkest Dungeon. Trzonem rozgrywki są więc turowe potyczki, w których kluczową rolę odgrywać będzie odpowiednia taktyka. W przerwach pomiędzy starciami gracz będzie musiał zająć się swoim bunkrem, co wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji.

„W Shardpunk: Verminfall wojna została już przegrana. Teraz musisz uciekać w obawie o swoje życie, jednocześnie ratując jak najwięcej ludzi i sprzętu. Nie zatrzymuj się, wykorzystaj każdą dostępną umiejętność oraz przedmiot, aby dotrzeć do bezpiecznych bunkrów otwieranych przez rdzeń fuzyjny” – czytamy w opisie gry.

GramTV przedstawia:

Premiera Shardpunk: Verminfall została zaplanowana na 13 kwietnia, a gra będzie dostępna wyłącznie na PC. Jeśli tytuł Was zaintrygował, to już teraz możecie sprawdzić wersję demo.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!